11 kwietnia 2019

Lody na patyku z CiastoPlasto

45 minut Poziom trudności: 1/5

Sezon na zimne przekąski można uznać za otwarty, a więc wypadałoby się to odpowiednio uczcić! A najlepiej zabawą… w lepienie lodów. Takich wymarzonych, kolorowych, z dodatkami jakimi tylko sobie wymarzycie. Zawsze to dobra inspiracja oraz motywacja dla mamy lub taty, żeby urozmaicić domowe menu i zrobić nowe, kolorowe i smaczne przekąski. Zapraszam do lodowego szaleństwa!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

W dzieciństwie najbardziej uganiałam się za lodem typu świderek, dlatego to właśnie od nich zaczniemy. ? Dobierzcie trzy kolory jakie chcielibyście użyć do stworzenia świderka. Pierwszy z nich rolujemy i obtaczamy patyczek, tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu. To będzie nasz środek.

Etap 2

Pozostałe dwa kolory również rolujemy, po czym łączymy ze sobą delikatnie i przyklejamy dookoła od dołu do góry. Pierwszy lód na patyku mamy gotowy.

Etap 3

Drugi lód będzie z polewą jagodową. Zaczynamy od uformowania dużej kuli po czym rozciągamy masę w kształt długiego prostokąta. Gotową formę nabijamy na patyk.

Etap 4

Skoro polewa ma być jagodowa, to sięgam po masę w kolorze fioletowym i spłaszczam ją za pomocą palców lub wałeczka. W niektórych miejscach dodatkowo wyciągam masę tworząc takie jakby sopelki. Da to później wrażenie rozpuszczonej polewy. Mniam! ? Całość nakładam na nabitą wcześniej różową formę i ładnie układam.

Etap 5

Ostatni lód będzie w kolorze smerfowym i dodatkowo w gwiezdnym pyle. Niebieską masę formuję podobnie jak w poprzednim kroku, z tą różnicą, że tym razem lód będzie trochę szerszy. Na koniec jak zwykle nabijam na patyczek i smaruję brokatowym klejem w kolorze złotym.

Etap 6

Na koniec, zanim klej wyschnie, wysypuję na niego błyszczące gwiezdne confetti. 

I gotowe! A na jakie smaki, kolory i typy lodów Wy dzisiaj macie ochotę?

Zobacz również Pączki z CiastoPlasto

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon