1 lipca 2020

Lornetka z tekturowych rolek

40 minut Poziom trudności: 3/5

Lato w pełni! Leśne spacery zamieniają dzieci w małych obserwatorów. Przyglądają się one dosłownie wszystkiemu, co napotkają. A co jeśli wezmą ze sobą lornetkę, dzięki której będą mogły udawać obserwacje na większą skalę? Jesteście ciekawi jak w prosty sposób można urozmaicić rodzinne spacery? Jeżeli tak, koniecznie obejrzyjcie nasz tutorial, w którym pokażemy jak zrobić lornetkę z recyklingu.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Nasza lornetka będzie przypominała żabkę, stąd też wewnętrzną część rolki malujemy w kolorze czerwonym, zaś zewnętrzną na zielono.

Etap II

Do przedniej strony lornetki przyklejamy dookoła zielony drucik kreatywny. Należy nałożyć sporą warstwę kleju!
* jeżeli mimo to drucik będzie odchodził od rolki, możecie użyć zszywacza 🙂

Etap III

Następnym krokiem będzie połączenie ze sobą dwóch rolek. Użyjemy do tego kawałka tektury, który przykleimy mniej więcej na środku pomiędzy rolkami. Aby kartonik nie szpecił lornetki, umieszczamy nad nim zielony pasek o długości ok. 6 cm.

Etap IV

Zanim doczepimy żabie oczka, troszkę upiększymy lornetkę. Na całość zielonej farby rozsmarowujemy zielony klej w brokacie, a na jej tylną część przyklejamy kilka rzędów diamencików samoprzylepnych.

Etap V

Do zielonych pomponów przyczepiamy ruchome oczka i przyklejamy na grubą warstwę kleju w przedniej części lornetki. Dodatkowo z żółtych drucików formujemy małe kółka i układamy na korpusie żaby.

Etap VI

Do ostatniego kroku będziemy potrzebować dziurkacza, którym zrobimy otwory w bocznych częściach rolki, tak aby móc przewlec przez nie włóczkę. Ja mam wygodny dziurkacz jednootworowy – łatwiej nim dosięgnąć odpowiedniego miejsca.

Lornetka gotowa, udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon