8 lipca 2020

Magiczny ogród z tekturowych rolek

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiaj zapraszam do wykonania zaczarowanego ogrodu, gdzie kwitną niezwykłe, magiczne, kolorowe kwiaty. Wykonasz je samodzielnie z tekturowych rolek po papierowych ręcznikach.

Do wykonania kwiatów potrzebne będą:

Etap 1

Tekturowe rolki poprzecinaj nożyczkami na odcinki o różnej długości (tak żeby wykonane z nich kwiaty miały różną wysokość). Z jednej strony rolek powycinaj płatki kwiatów – mogą być na końcach zaokrąglone lub szpiczaste, jedne mogą być szersze, inne węższe, dłuższe, krótsze. Po dokładnym wycięciu wszystkich płatków delikatnie odchyl je, tak żeby przypominały kwiaty.

Etap 2

Farbami plakatowymi pomaluj z obu stron płatki na wybrane kolory; zrób to tak, aby każdy kwiat wyglądał inaczej. Zieloną farbą pomaluj pozostałe części rolek, będą one łodygami kwiatów. Poczekaj aż farba dokładnie wyschnie.

Etap 3

Z kolorowej bibuły zrób kule takiej wielkości, żeby można było umieścić je w rolkach (kulę możesz wykonać z samej bibuły lub najpierw zrobić z dwóch chusteczek higienicznych kulkę i wtedy owinąć ją bibułą). W każdej rolce, w części gdzie wycięte zostały płatki, umieść kulę tak żeby jej część była widoczna – i już mamy środek kwiatka.

Etap 4

Kolorową bibułę potnij na małe kwadraciki (4×4 cm) i zrób z nich małe kuleczki różnej wielkości. Ozdób nimi kwiatki: używając kleju w płynie Amos przyklej je na płatkach i w środku. Z wyciętych pasków bibuły zrób „sznureczki”: pasek bibuły o długości 12 cm złap z obu stron, z jednej strony kręć pasek w prawo, z drugiej w lewo, w ten sposób powstanie „bibułkowy sznureczek”. Sznureczki zawiń na pół w kształt łezki i wsuń je pomiędzy środek kwiatka (bibułkową kulę) a rolkę, powstaną w ten sposób niezwykłe pręciki.

Magiczny ogród gotowy. Kwiaty możesz ustawić w jednym miejscu – na półce, na parapecie, na biurku…
Życzę udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon