18 stycznia 2020

Magnes kwiatek na lodówkę ze zdjęciem dziecka

30 minut+1 dzień na wyschnięcie pracy Poziom trudności: 3/5
5 2 votes
Ocena publikacji

Nie ma nic piękniejszego niż zrobiony ręcznie prezent np. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jeśli jest nim również zdjęcie ukochanego wnuczka czy wnuczki – cieszy podwójnie! Dzisiaj chcemy Wam zaproponować zrobienie magnesu na lodówkę ze zdjęciem dziecka z masy plastycznej CiastoPlasto. To niezwykła masa, która idealnie się kształtuje, jest delikatna i miękka w dotyku, a zarazem mocna i zwarta, nie klei się do rąk, można z niej wyczarować istne dzieła sztuki. Po paru godzinach poza opakowaniem twardnieje, choć zmoczona odrobiną wody nadaje do ponownego użytku i przekształceń.

Do stworzenia niepowtarzalnego prezentu dla babci i dziadka będą nam potrzebne:

Etap 1

Wybieramy trzy kolory masy plastycznej CiastoPlasto potrzebne nam do zrobienia: płatków, ramki oraz motyla. Kolor wybrany na płatki dzielimy na pięć części i robimy z nich kule, które następnie spłaszczamy ręką. Możemy odbić na nich kreseczki – nożykiem, wykałaczką czy krawędzią widelca.

Etap 2

Z połowy masy w kolorze wybranym na ramkę (u nas żółty) robimy kulę, którą spłaszczamy; będzie to podstawa naszej pracy. Dzięki temu, że każdy kształt zaczynamy od kuli, efekt będzie bardziej równy i gładki. Na środku podstawy kładziemy zdjęcie dziecka, a dookoła doklejamy przygotowane wcześniej płatki. Z drugiej połowy CiastoPlasto lepimy kulkę, którą trzeba później roztulać w kształt wałeczka i przykleić dookoła zdjęcia, tak by powstała mini okrągła ramka ze zdjęciem w środku. Kropeczki widoczne na zdjęciu powstały przy użyciu wykałaczki.

Etap 3

A teraz ozdoba…Przykładamy foremkę w kształcie motylka (lub innym wybranym) do masy plastycznej i wykrawamy kształt, który możemy jeszcze dowolnie uformować. Doklejamy naklejki klejnoty i przyklejamy ozdobę do ramki.

Etap 4

Odkładamy pracę do wyschnięcia – w zależności od grubości elementów i warunków zajmie to ok. dobę. Za pomocą kleju introligatorskiego doklejamy z tyłu magnes.

Tak powstały magnes można posypać brokatami w różnych kolorach. Kiedy wszystko nam już wyschnie, możemy pakować prezent.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon