16 stycznia 2020

Bałwankowy świecznik, czyli pomysł na niebanalną dekorację zimowego stołu

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Bez względu na to, czy za oknem prószy śnieg, czy nie, możemy w domu przy pomocy starego słoiczka na przyprawy oraz sztucznego śniegu stworzyć pięknego, zimowego bałwanka, który rozgrzeje każdego niczym Olaf z Krainy Lodu.

Do wykonania tego uroczego świecznika (bądź samej dekoracji) będą nam potrzebne:

Etap 1

Z masy CiastoPlasto formujemy kształt malej marchewki (będzie nosem bałwanka) i zostawiamy do wyschnięcia. Gdy masa wyschnie, przyklejamy nos do słoiczka przy pomocy kleju introligatorskiego.

Etap 2

Naklejamy ruchome oczka i przyklejamy naklejki klejnoty, tworząc lśniący uśmiech bałwanka.

Etap 3

Ostrożnie, żeby nie wybrudzić elementów twarzy bałwanka, smarujemy cały słoiczek (oprócz spodu) klejem introligatorskim. Jeśli mimo wszystko klej trafi niedokładnie tam, gdzie powinien – nie martwcie się, po zaschnięciu będzie przeźroczysty.

Etap 4

Następnie nad miseczką posypujemy delikatnie cały słoiczek śniegiem z brokatem (lub solą skrawkami białej bibuły, kłaczkami waty…) i odstawiamy do wyschnięcia.

Etap 5

W tym czasie bierzemy się za nauszniki, żeby bałwanek nam nie zmarzł. Najpierw z obu stron drucika przyklejamy klejem introligatorskim pompony. Musimy chwilę potrzymać, by klej dobrze wszystko złapał; możemy sobie pomóc małymi gumkami recepturkami, nakładając je bezpośrednio na pompony połączone z drucikiem. Gdy nauszniki dobrze się skleją, przyklejamy je do słoiczka w miejscu uszu, również przytrzymujemy palcami i nakładamy na całość gumkę recepturkę, żeby klej lepiej wszystko skleił.

Etap 6

Na koniec wkładamy do środka tealight (najlepiej zapachowy) i rozkoszujemy się zimowym wieczorem, dobrą książką i ciepłym kocem. Jeśli chcemy zapalić świeczkę, trzeba oczywiście zdjąć zakrętkę i odchylić, żeby uniknąć ryzyka podpalenia. Taki świecznik to także świetny pomysł na prezent, np. z okazji Dnia Babci i Dziadka. wykonany przez wnuku zostanie zapamiętany na zawsze!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon