13 stycznia 2020

Tęczowy parasol z CiastoPlasto

15 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pogoda może być wspaniałą inspiracją do stworzenia ciekawej pracy plastycznej. Podczas deszczowej aury za oknem często zastanawiamy się, jak urozmaicać czas naszym dzieciom – a dlaczego nie wykorzystywać tego, co aktualnie dzieje się na dworze? Po burzy możemy czasem zaobserwować tęczę mieniącą się na niebie cudownymi kolorami, w związku z tym w naszej pracy połączymy to zjawisko z deszczem i powstanie deszczowy PARASOL.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na kartce z bloku technicznego rysujemy szablon parasolki, a jej poszycie dzielimy na kilka różnych części. Do narysowania szablonu użyłam czarnego flamastra z cienką końcówką. Warto, żeby rysunek parasolki miał większe rozmiary – wtedy efekt końcowy będzie bardziej spektakularny.

Etap 2

Każdą część parasolki dekorujemy innym kolorem CiastoPlasto, tak aby powstał efekt tęczy. Każdy kawałek po wyjęciu z pudełka początkowo ugniatamy i tworzymy podłużny wałek. Następnie nakładamy go na wybraną część czaszy parasole i dopasowujemy do kształtu.

Etap 3

Skoro nasza parasolka jest rozłożona, możemy zadbać o odpowiednią aurę wokół niej: dla towarzystwa stworzymy jej chmurki i kilka kropel deszczy. Zaczynamy od chmur: przy użyciu niebieskich, miękkich kredek malujemy ich kilka w różnych odcieniach.

Etap 4

Ostatni szczegół naszej pracy – krople deszczu. Korzystając z niebieskich klejów z brokatem stawiamy małe łezki na kształt kropelek deszczowych.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon