11 stycznia 2020

Pani Zima w białej sukience

1 godzina Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Propozycja na kolejną zabawę plastyczną, którą możemy wykonać w zimowy wieczór.

Do wykonania pracy potrzebne będą następujące materiały:

Etap 1

Pracę rozpoczynamy od narysowania ołówkiem na tekturze dłoni i głowy. Szkicujemy twarz w kształcie koła, do której dorysowujemy szyję oraz kontur fryzury – na przykład długie, rozpuszczone włosy.

Etap 2

Wycinamy dłonie i głowę za pomocą nożyka do tektury (jest rewelacyjny, tylko pamiętajmy o podłożeniu np. deski kuchennej pod tekturę, żeby nie zniszczyć blatu stołu czy biurka). Przy tej czynności przyda się pomoc dorosłego.

Etap 3

Urywamy paski folii aluminiowej, delikatnie je zgniatamy i formujemy rurki – włosy. Na tekturowej głowie część przeznaczoną na fryzurę smarujemy klejem uniwersalnym i przyklejamy blisko siebie „foliowe włosy”, mogą być proste lub zakręcone jak loki.

Etap 4

Na białym brystolu rysujemy gwiazdki (to będą rzęsy Pani Zimy), wycinamy je, przyklejamy do twarzy, a na gwiazdkach przyklejamy ruchome oczka. Po wyschnięciu możemy końce gwiazdek delikatnie wywinąć. Kredkami świecowymi dorysowujemy pozostałe części twarzy – nos, usta, rumiane policzki.

Etap 5

W tekturową szyję wsuwamy wykałaczkę i umieszczamy głowę w butelce.

Etap 6

Z białej bibuły odcinamy pasek o szerokości ok. 20cm, formujemy z niego rurkę, na końcach której za pomocą gumek recepturek mocujemy wycięte wcześniej z tektury dłonie. Rurkę przecinamy w połowie i otrzymujemy w ten sposób ręce, które za pomocą kolejnej gumki recepturki przymocowujemy do butelki (na wysokości szyjki butelki).

Etap 7

Odcinamy z bibuły dwa kolejne kawałki o długości ok. 60 cm każdy, z nich wykonamy sukienkę. Na bibule rysujemy kredkami świecowymi proste, śniegowe gwiazdki. Proponuję skorzystać z kolorów – niebieskiego, granatowego, czarnego, fioletowego, różowego. Dwa kawałki z bibuły (jedną z przodu, drugą z tyłu) mocujemy do butelki za pomocą gumek recepturek w dwóch miejscach – na wysokości szyi i pasa. Recepturki możemy zasłonić, wiążąc w tych miejscach sznurek, rafię lub tasiemkę. Boki powstałej bibułkowej sukienki sklejamy klejem uniwersalnym. Sukienkę ozdabiamy, przyklejając do niej cekiny i samoprzylepne diamenciki (zimowe płatki śniegu). Brzegi sukienki możemy lekko, fantazyjnie wywinąć.

Etap 8

Z folii aluminiowej formujemy kwiaty, które za pomocą recepturki przywiązujemy do dłoni.

Nasza Pani Zima gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon