Lody z balonów

15-20 minut
one

Kto z nas nie lubi lodów? Możliwość wyboru różnych smaków i dodatków jest teraz bardzo duża, możemy skomponować takie lody, na jakie mamy tylko ochotę, a dla dzieci to jeszcze większa frajda. Za czasów mojego dzieciństwa nie było aż tak wiele możliwości, za to teraz ładowałabym garściami różne posypki na ulubione lody waniliowe… Proponuję zatem mały tutorial gigantycznych lodów.

Co nam będzie potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy od wyboru kolorów balonów – każdemu możemy przypisać określony smak. Następnie wspólnie z dzieckiem musimy je nadmuchać do jednej trzeciej ich objętości. Związujemy, żeby nie uciekło z nich powietrze i obcinamy wystający nadmiar ogonka.

Etap 2

Smaki lodów wybrane,„gałki”gotowe, więc czas umieścić je w wafelkach. Wybieramy tyle kartek, ile jest napompowanych balonów. Na każdej z nich rysujemy równoległe linie i tworzymy kratę, następnie kartki zwijamy, tak aby powstał stożek. Koniec przyklejamy klejem w płynie, aby nie odczepił się od podstawy.

Etap 3

Czas połączyć dwie części w jedność. do wewnętrznej strony wafelka mocujemy taśmę dwustronna i wciskamy w nią napompowany balon. Przez chwilę należy wszystko przytrzymać, żeby dobrze się przykleiło.

Etap 4

Zdecydowanie wybór dodatków jest dla dzieci ulubionym elementem zamawiania lodów. My mamy dziś do dyspozycji kolorowe kryształki samoprzylepne, cekiny w kształcie gwiazdek i kilka kolorów kleju w brokacie.

Nabraliście ochoty na te pyszności? Dobre na każdą porę roku!

Emilia

Podobało się? Podziel się z innymi!