6 stycznia 2020

Zimowa chmurka

ok. 90 minuty Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

„Lecą z nieba białe płatki, może w górze kwitną kwiatki…” Styczeń to zimowy miesiąc, więc może zaprośmy bajkową, zimową chmurkę do naszego domu. Jeśli ktoś jest chętny, to zapraszam do wykonania zimowego obłoczka ze śniegowymi płatkami.

Do wykonania tej pracy potrzebne będą:

Etap 1

Wykonanie naszej zimowej chmurki zaczynamy od narysowania flamastrem na szarym papierze jej kontury oraz kilku kół, które później zamienimy w śnieżynki. Potrzebne będą dwie takie same chmurki i po dwa koła na każdą śnieżkę, proponuje więc wyciąć je od razu składając szary papier.

Etap 2

Wycięte chmurki i koła zszywamy (dosyć gęsto) zszywaczem dookoła, do momentu aż powstanie otwór, przez który je wypełnimy: gazetami, resztkami papieru lub woreczkami foliowymi. Kiedy uznamy, że obłoczek i śnieżynki są wystarczająco pękate, zszywamy otwór.

Etap 3

Teraz zaczyna się najprzyjemniejsza część naszej plastycznej zabawy – czyli malowanie farbami plakatowymi. Użyjmy farb w kolorze: białym, niebieskim, granatowym, fioletowym, a malując wymieszajmy je delikatnie. Chmurkę i płatki możemy pomalować z jednej lub dwóch stron, wszystko zależy od tego czy chcemy udekorować nią okno, ścianę, czy może zawiesimy ją pod sufitem.

Etap 4

Przygotowujemy z pasków folii aluminiowej – delikatnie ją zgniatając – ruloniki. Po wyschnięciu farba smarujemy klejem brzegi chmurki oraz na chmurce easy-floresy, do których przyklejamy foliowe ruloniki.

Etap 5

Na kółkach rysujemy korektorem i flamastrem (czarnym, granatowym, fioletowym – do wyboru) płatki śniegu, możemy też wykleić śnieżynkę folią aluminiową (foliowe ruloniki muszą być zdecydowanie chudsze, delikatniejsze od tych, którymi ozdobiliśmy chmurkę). Pozwólmy, żeby klej zadziałał i połączył ze sobą wszystkie elementy. Po wyschnięciu możemy jeszcze namalować korektorem na chmurce śniegowe płatki. W dolnej części chmurki robimy dziurkaczem dziurki, przez każdą dziurkę przewlekamy sznurek, zawiązujemy go delikatnie na supełek, a drugą część sznurka mocujemy zszywaczem do śnieżynki.

Nasza bajkowa śniegowa chmurka jest gotowa. W ten chłodny, zimowy czas może stać się ciekawym akcentem dekoracyjnym w naszym cieplutkim domu. Miłej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon