3 stycznia 2020

Król Lew z klamerek

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dziś nawiążemy do pewnego filmu animowanego z 1994 roku. Do tej pory wzbudza on wiele emocji nie tylko u dzieci, ale i dorosłych. Przyznam się szczerze, że sama przy końcówce uroniłam kilka łez. Zapewne już wiecie o jakim filmie mowa? Kto z Was oglądał „Króla Lwa”? Chyba większość z nas zna tę produkcję studia Walta Disneya. Nawiązując do niego, chciałabym Wam pokazać jak można w kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem; pokażę Wam, jak zrobić LWA.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zapewne w domu macie jakieś stare pudełko po butach, które można wykorzystać do tej zabawy. Na kartonie odrysowujemy duży okrąg (można do tego wykorzystać cyrkiel lub talerz deserowy). Rysujemy ciemnym flamastrem, aby później było nam łatwiej je wyciąć.

Etap 2

Kartonowe koło posłuży jako podstawa, a kolejnym krokiem jest wycięcie takiego samego okręgu z białej kartki A3 i przyklejenie go do tektury.

Etap 3

Czas, aby nasze koło nabrało lwiego charakteru; rysujemy ołówkiem oczy, nos, charakterystyczne wąsiki, pysk. Początkowy szkic wzmacniamy ciemnymi flamastrami. Ja użyłam jedynie brązowego i czarnego pisaka.

Etap 4

Kształt głowy mamy, więc pozostaje nam dorobić piękną grzywę. do tego celu przygotowałam większą ilość klamerek i farby plakatowe (tempery). W naszym pudełku nie było koloru pomarańczowego, więc mieliśmy dodatkową zabawę z mieszaniem barw – przy okazji można nauczyć dziecko, jak uzyskać pożądany kolor. W niewielkiej miseczce zamieszczaliśmy żółtą farbę z niewielką ilością czerwonej i tak powstał kolor pomarańczowy; odcień można przyciemnić, dodając jeszcze więcej czerwieni. Kolor gotowy, więc bierzemy się do dalszej pracy – czas pomalować wszystkie klamerki, najlepiej obustronnie.

Etap 5

Po wyschnięciu klamerek możemy już zamontować grzywę dla naszego lwa. Klamerki przyczepiamy dookoła pyska – i efekt gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon