10 sierpnia 2021

Malwy Alicji – torebka na prezent

90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Lato to czas, kiedy w przydomowych ogrodach zakwita wiele barwnych kwiatów. Bardzo lubię tworzyć kompozycje z różnych roślin, dlatego w moim wiejskim ogrodzie znalazły się między innymi róże, hortensje, goździki, nagietki, zabawne firletki, jeżówki, budleje, malwy… Z roku na rok pojawiają się tu nowe okazy, kupione na ryneczku w pobliskim małym miasteczku. Wszystkie kwiaty są urocze, pięknie wyglądają, a niektóre zniewalająco pachną. Szczególnie podobają mi się malwy, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa; to moje ulubione kwiaty i to właśnie one stały się inspiracją dzisiejszej pracy plastycznej. Jeśli jesteście zainteresowani wykonaniem plastycznej wersji malw z mojego ogrodu, to serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od przygotowania wycinanek. Pomaluj kartki z bloku rysunkowego zieloną i różową temperą. Aby uzyskać różne odcienie różu połącz ze sobą kolor czerwony, różowy i biały. Pomaluj papierową torbę z jednej strony niebieską i białą temperą, w ten sposób powstanie tło pracy. Do malowania użyj palety, wyciśnij na nią tempery.

Etap II

Po dokładnym wyschnięciu farby, z różowej wycinanki wytnij dekoracyjnymi nożyczkami kwiatki przypominające kształtem kółeczka – większe i trochę mniejsze. Jeśli złożysz kartkę na pół, wytniesz jednocześnie dwa kształty.

Etap III

Zieloną marszczoną bibułę potnij na paski i zrób z nich „sznureczki”, z których wykonasz łodygi malw. Pasek z bibuły zwiń w taki sposób aby przypominał sznurek; zacznij zwijanie od jednego końca paska, kierując się do jego drugiego końca. Wykonaj kilka takich łodyg. Ułóż je na pomalowanej torebce, a następnie przyklej klejem introligatorskim – smarując nim łodygi w kilku miejscach. Następnie ułóż na i przy łodygach wycięte kwiaty: zacznij od dołu od największych do coraz mniejszych. Teraz je przyklej klejem introligatorskim. Na przyklejonych kwiatkach narysuj kredkami kolorowe środki.

Etap IV

Bibułę w kolorze żółtym, pomarańczowym i zielonym porwij na małe kawałeczki i zrób z nich kuleczki. Z zielonych kuleczek wykonaj pąki malw, przyklej je na samej górze łodyg. Żółte i pomarańczowe kuleczki przyklej na kwiatkach.

Etap V

Z zielonej wycinanki wytnij dekoracyjnymi nożyczkami okrągłe listki, zieloną kredką narysuj na nich unerwienie, przyklej je w dolnej części łodyg.

Etap VI

Papierowe rurki do picia potnij na krótkie kawałki i przyklej je jak sztachetki płotku. Jedną całą rurkę przyklej na sztachetkach poziomo, tak żeby powstał płotek. Możesz położyć na sklejanych rurkach ciężką książkę, dzięki temu płotek przyklei się idealnie.

Malwy gotowe. Dzięki temu, że praca została wykonana na papierowej torebce, można wyeksponować ją w ciekawy sposób – powiesić za papierowe rączki lub postawić w wybranym miejscu. Torebka z malwami może też stać się opakowaniem prezentu dla kogoś bliskiego.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon