12 sierpnia 2021

Słonecznik ze śladów rączek dziecka

30 minut Poziom trudności: 2/5

Kto nigdy nie jadł słonecznika z ogródka? Lato to idealny czas na delektowanie się tym przysmakiem prosto z krzaczka. Możemy też wykonać bardzo prostą, ale efektowną pracę plastyczną z wykorzystaniem rączek dziecka. A może mama, tata, babcia lub dziadek obchodzą w tym czasie urodziny czy imieniny? Taka laurka z pewnością sprawi im ogromną radość!


Do jej wykonania potrzebne będą:

Etap 1

Odrysowujemy rączki na żółtym papierze (5 razy), a następnie wycinamy.

Etap 2

Wycinamy kształt koła z bloku artystycznego i malujemy go na brązowo; będzie to środek naszego słonecznika. Następnie malujemy patyczek laryngologiczny (znajdziecie go w każdej aptece) na zielony kolor: to będzie nasza łodyga.

Etap 3

Podczas wysychania pomalowanych przez nas farbami elementów wycinamy z papieru kolorowego ostatnie elementy, którymi są listki. Następnie klejem w sztyfcie przyklejamy je do szpatułki. Łodyga jest gotowa, więc teraz zabieramy się za kwiat: sklejamy ze sobą wycięte rączki i naklejamy w środku brązowy środek.

Etap 4

Sklejamy łodygę oraz kwiat słonecznika ze sobą, po czym formujemy z CiastoPlasto pestki słonecznika i naklejamy je na wnętrze słonecznika, tym razem za pomocą kleju introligarskiego.

Po wyschnięciu kleju praca jest gotowa!

Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x