2 listopada 2020

Matematyczny jeżyk wśród liści

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jak urozmaicić jesienne wieczory i uatrakcyjnić naukę liczenia? Wystarczy kulka CiastoPlasto i mały pomocnik w postaci przemiłego jeżyka, który pomoże w liczeniu, dodawaniu, odejmowaniu oraz zapoznaniu się ze znakiem graficznym liczby. A wszystko to w jesiennym klimacie!

Co będzie nam potrzebne do wykonania jeżyka:

LIŚCIE

Do wykonania szablonów liści możemy wykorzystać ostatnią stronę z bloku technicznego. Szkicujemy różne kształty liści i wycinamy, po czym odrysowujemy na kolorowym papierze i znów wycinamy. Użyłkowanie liścia można zaznaczyć z jednej strony kolorowym mazakiem, z drugiej strony przyklejamy naklejkę z cyfrą.

 KOSTKA

Do wykonania kostki będzie nam potrzebna tylko rolka po papierze toaletowym, marker oraz nożyczki. Taką kostkę wykorzystałam również przy innych zabawach, takich jak Matematyczne Sowy lub Matematyczne Jabłka.

 JEŻYK

Z kulki czarnej masy plastycznej CiastoPlasto formujemy kształt jeża, z wydłużonym pyszczkiem. Przyklejamy jarzębinę jako nos, dodajemy ruchome oczka.

ZABAWA

Rozkładamy liście pod jeżykiem, cyframi do dołu. Możemy losować listek i wkładać w jeżyka tyle patyczków, ile wskazuje liczba na listku. Jeśli w zabawie biorą udział młodsze dzieci, które nie rozpoznają jeszcze zapisu graficznego liczby, mogą one rzucać kostką i wkładać w jeżyka tyle patyczków, ile wskaże ilość kropek na kostce. Wartości na listkach możemy dodawać, odejmować, a nawet mnożyć. CiastoPlasto zastyga na powietrzu, więc po zakończonej zabawie możemy udekorować jeżyka dowolną ilością patyczków i odstawić na półkę, a następnego dnia będziemy mieć trwałą zabawkę.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon