31 stycznia 2018

Memory sensoryczne

ok. 20 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Każdy kojarzy grę memory, nawet jeśli sam w nią nie grał. Istnieje też pewna odmiana, polegająca na wyczuwaniu podobnych elementów tylko za pomocą dotyku. Można zrobić grę razem z dziećmi, a później spędzić czas na dalszej zabawie. Gra pomaga zapoznawać się z różnymi fakturami i zacząć kojarzyć je z poszczególnymi przedmiotami. O tym, jak zagrać powiem jeszcze później. Na razie bierzmy się do dzieła!

Czego potrzebujemy?

  • kartonu
  • mocnego kleju w płynie Amos
  • nożyczek zwierzaków Fiorello
  • linijki elastycznej Fiorello
  • rzeczy do przylepienia, które będą tworzyć fakturę. Tu wykorzystałam watę, piasek, sznurek, soczewicę, muszelki z wakacji, kartkę papieru i bawełniany materiał. To tylko przykłady, można wykorzystać wszystko, co przyjdzie nam na myśl i zrobić dowolną ilość elementów do gry.

Etap I

Na tekturze rysujemy kwadraty. Moje mają ściany po 5 centymetrów i wielkość wyszła w sam raz. Powinno być ich dwa razy tyle, ile chcemy mieć faktur. Później wycinamy według linii.

Etap II

Na tekturowe kwadraciki przyklejamy piasek, kasze, materiały i wszystko inne, co przygotowaliśmy. Do części rzeczy przyda się mocniejszy klej, ale na przykład watę można przykleić najzwyklejszym do papieru. Pamiętajmy, że wszystko musi być razy dwa.

Etap III

Czekamy aż klej wyschnie i zaczynamy grać!

W klasycznej wersji tej gry wrzucamy kartoniki do worka, albo przykrywamy obrusem i jeden graczy losuje element. Następnie stara się za pomocą dotyku odnaleźć drugi, koniecznie jak najszybciej. Dla utrudnienia można wprowadzić limity czasowe.

W drugim wariancie gracze po kolej losują jeden z kartoników i bez patrzenia starają się odgadnąć, co wylosowali. Można też zagrać na odwrót: wtedy poprzedni gracz podaje nazwę rzeczy, użytej do zrobienia faktury i za pomocą samego dotyku trzeba ją odnaleźć.

Bawcie się dobrze 🙂

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon