Malowanie na wacie

ok. 40 minut
one

Czas na kolejny eksperyment. Czy próbowaliście już malować na wacie? Jeśli nie, to jest to kolejna zabawa, którą koniecznie musicie dodać do listy twórczych pomysłów! Wystarczy trochę farby, wody i możemy zacząć działać.  

P.S. Droga mamo, jeśli zauważysz, że ubyła Ci znaczna ilość wacików, to sprawdź czy przypadkiem nie podebrała jej kreatywność i wyobraźnia zaszczepiona w którymś z domowników! 😉

Co będzie nam potrzebne:

  • farby, które łatwo rozpuszczają się w wodzie
  • tekturowa podkładka
  • waciki kosmetyczne
  • kubeczki
  • pędzle
  • klej i nożyczki

1. Na początku musimy przygotować bazę na której będziemy malować. Potrzebujemy do tego kawałek tekturki oraz waciki. Wystarczy podkładkę posmarować klejem, po czym poprzyklejać waciki. Ja postanowiłam je trochę przyciąć (z uwagi na zaokrąglone krawędzie), aby zbyt mocno nie nachodziły na siebie.

2. Kolejny etap to farbki. Do kubeczków wlewamy odrobinę wody, po czym rozpuszczamy w niej farbki w wybranym kolorze tak, aby powstał wodny roztwór farby.

3. Gotowe? Raz, dwa i możemy zacząć zabawę. Waciki możemy barwić za pomocą pędzelków lub też kroplomierzy/ zakraplaczy. Pamiętajcie, że im więcej farbki będzie rozpuszczonej w wodzie tym kolor będzie bardziej intensywny. Im więcej wodnego roztworu wylejemy na wacik, tym rozleglej będzie się rozpływał. 😊

4. Na koniec, aby dodać trochę wyrazistości mojej pracy, zanurzyłam pędzelek w samej farbce, po czym w paru miejscach przeciągnęłam nim po wacie. Powtórzyłam to ze wszystkimi kolorami, które wybrałam do tej pracy.

Dzieło gotowe! Niewiele czasu na przygotowanie, łatwe wykonanie a ile radości. 😊 Miłej zabawy!

 

Basia