Malowanie na wacie

ok. 40 minut
one

Czas na kolejny eksperyment. Czy próbowaliście już malować na wacie? Jeśli nie, to jest to kolejna zabawa, którą koniecznie musicie dodać do listy twórczych pomysłów! Wystarczy trochę farby, wody i możemy zacząć działać.  

P.S. Droga mamo, jeśli zauważysz, że ubyła Ci znaczna ilość wacików, to sprawdź czy przypadkiem nie podebrała jej kreatywność i wyobraźnia zaszczepiona w którymś z domowników! 😉

kolorowe farbki

Co będzie nam potrzebne:

  • farby, które łatwo rozpuszczają się w wodzie
  • tekturowa podkładka
  • waciki kosmetyczne
  • kubeczki
  • pędzle
  • klej i nożyczki

przybory do malowania

1. Na początku musimy przygotować bazę na której będziemy malować. Potrzebujemy do tego kawałek tekturki oraz waciki. Wystarczy podkładkę posmarować klejem, po czym poprzyklejać waciki. Ja postanowiłam je trochę przyciąć (z uwagi na zaokrąglone krawędzie), aby zbyt mocno nie nachodziły na siebie.

obklejanie wacikami

2. Kolejny etap to farbki. Do kubeczków wlewamy odrobinę wody, po czym rozpuszczamy w niej farbki w wybranym kolorze tak, aby powstał wodny roztwór farby.

malowanie za pomocą farbek

3. Gotowe? Raz, dwa i możemy zacząć zabawę. Waciki możemy barwić za pomocą pędzelków lub też kroplomierzy/ zakraplaczy. Pamiętajcie, że im więcej farbki będzie rozpuszczonej w wodzie tym kolor będzie bardziej intensywny. Im więcej wodnego roztworu wylejemy na wacik, tym rozleglej będzie się rozpływał. 😊

jak się maluje drzewko

4. Na koniec, aby dodać trochę wyrazistości mojej pracy, zanurzyłam pędzelek w samej farbce, po czym w paru miejscach przeciągnęłam nim po wacie. Powtórzyłam to ze wszystkimi kolorami, które wybrałam do tej pracy.

drzewko pełne kolorów

Dzieło gotowe! Niewiele czasu na przygotowanie, łatwe wykonanie a ile radości. 😊 Miłej zabawy!

nietypowy kolorowy projekt

kolorowe waciki

 

Basia