Sakiewka dla czarodziejki i czarodzieja

1 godzina
three

Kto marzy o swojej własnej magicznej sakiewce? Może się ona przydać do zabawy, posłużyć za element stroju karnawałowego lub po prostu do przechowywania skarbów. Jaka powinna być taka sakiewka? Oczywiście kolorowa i błyszcząca! Najwyższy czas przeszukać domowe zapasy w poszukiwaniu odpowiedniego skrawka materiału i wyciągnąć z szafki zapasy cekinów i brokatów, które są przecież niezbędne każdemu szanującemu się czarodziejowi lub czarodziejce 🙂

magicznie

Czego potrzebujemy?

  • materiału
  • kleju uniwersalnego – takiego do papieru i tekstyliów
  • nożyczek
  • kawałka tektury
  • najróżniejszych cekinów i brokatów
  • grubej igły z dużym oczkiem
  • sznureczka lub muliny
  • kredki świecowej

brokatowe przybory

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I: Na materiale odrysowujemy duże kółko. Użyłam do tego po prostu głębokiego talerza i kredki świecowej, która dobrze rysuje po materiale i nie przebija na drugą stronę, jak flamaster. Następnie łapiemy za nożyczki i wycinamy materiał wzdłuż linii.

niebieski materiał

wycinanie materiału

Etap II: Z kawałka tektury wycinamy nieduże kółko, które posłuży nam do utwardzenia dna sakiewki. Jego średnica powinna stanowić około 1/4 średnicy materiału na sakiewkę. Później smarujemy tekturę klejem i przyklejamy od wewnątrz na środku. Można pominąć ten etap, ale uwierzcie, efekt końcowy na tym straci.

wycinanie kółka

sklejanie kółka

Etap III: Jeśli klej wyschnął, możemy zabierać się do ozdabiania sakiewki! Przyklejamy klejem cekiny. Możemy też rysować klejem własne wzory i posypać je brokatami.

zdobieniematriału kolorowymi gwiazdkami

klej między gwiazdkami
Do tego przesypałam brokat do pojemniczka, nabierałam na pędzel i lekko strzepywałam. Dzięki temu brokat jest nałożony równomiernie niż przy nakładaniu palcami i mniej się go zmarnowało. To, że użyłam jednego koloru nie znaczy, że Wy też musicie się ograniczać. Tak mi się po prostu podobało.

posypany brokat

świecidełka

Nim przejdziecie dalej upewnijcie się, że klej dobrze wysechł. Ostrzegam, to może trochę potrwać.

Etap IV: Nawlekamy sznurek na igłę i przeszywamy materiał blisko krawędzi, tak jak na zdjęciach. Na koniec zawiązujemy supełki na krańcach sznurka i ściągamy. Gotowe! Teraz wystarczy włożyć do środka swoje skarby.

nawlekany sznurek

magiczny woreczek

 

Agata