7 lutego 2018

Sakiewka dla czarodziejki i czarodzieja

1 godzina Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kto marzy o swojej własnej magicznej sakiewce? Może się ona przydać do zabawy, posłużyć za element stroju karnawałowego lub po prostu do przechowywania skarbów. Jaka powinna być taka sakiewka? Oczywiście kolorowa i błyszcząca! Najwyższy czas przeszukać domowe zapasy w poszukiwaniu odpowiedniego skrawka materiału i wyciągnąć z szafki zapasy cekinów i brokatów, które są przecież niezbędne każdemu szanującemu się czarodziejowi lub czarodziejce 🙂

Czego potrzebujemy?

Etap I

Na materiale odrysowujemy duże kółko. Użyłam do tego po prostu głębokiego talerza i kredki świecowej, która dobrze rysuje po materiale i nie przebija na drugą stronę, jak flamaster. Następnie łapiemy za nożyczki i wycinamy materiał wzdłuż linii.

Etap II

Z kawałka tektury wycinamy nieduże kółko, które posłuży nam do utwardzenia dna sakiewki. Jego średnica powinna stanowić około 1/4 średnicy materiału na sakiewkę. Później smarujemy tekturę klejem i przyklejamy od wewnątrz na środku. Można pominąć ten etap, ale uwierzcie, efekt końcowy na tym straci.

Etap III

Jeśli klej wyschnął, możemy zabierać się do ozdabiania sakiewki! Przyklejamy klejem cekiny. Możemy też rysować klejem własne wzory i posypać je brokatami.


Do tego przesypałam brokat do pojemniczka, nabierałam na pędzel i lekko strzepywałam. Dzięki temu brokat jest nałożony równomiernie niż przy nakładaniu palcami i mniej się go zmarnowało. To, że użyłam jednego koloru nie znaczy, że Wy też musicie się ograniczać. Tak mi się po prostu podobało.

Nim przejdziecie dalej upewnijcie się, że klej dobrze wysechł. Ostrzegam, to może trochę potrwać.

Etap IV

Nawlekamy sznurek na igłę i przeszywamy materiał blisko krawędzi, tak jak na zdjęciach. Na koniec zawiązujemy supełki na krańcach sznurka i ściągamy. Gotowe! Teraz wystarczy włożyć do środka swoje skarby.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon