11 lutego 2018

Czapeczki urodzinowe i nie tylko…

1 godzina Poziom trudności: 2/5
3.7 3 votes
Ocena publikacji

Urodziny, bal kostiumowy, sylwester lub przedstawienie, wszystko to świetne okazje, aby założyć zabawną czapeczkę. Łatwo ją kupić tylko, po co – skoro można też samemu spróbować stworzyć taką, która będzie idealnie pasowała do danej okazji. Chcesz stać się czarodziejką lub księżniczką? Nie ma problemu. Marzysz o idealnych dodatkach na Twoje przebranie zwierzaczka? Nic prostszego. ? Wystarczy na chwilę przysiąść i rozkoszować się tym, że wyobraźnia nie ma ograniczeń, a więc możemy stworzyć wszystko co tylko chcemy, a co nie zawsze znajdzie się na półce sklepowej. Satysfakcja gwarantowana! ?

Czego będziemy potrzebować:

Krok 1

Na początku musimy wykonać formę czapeczki. Wybieramy dowolny kolor kartki i za pomocą cyrkla robimy półkole. Ostrą końcówkę cyrkla stawiamy na środku dłuższej krawędzi kartki, po czym drugą  końcówką odrysowujemy półkole. Im dalej będzie ona sięgać, tym nasza czapeczka będzie dłuższa.

Krok 2

Obrysowane półkola wycinamy po czym zwijamy tak, aby powstał z nich stożek. Pamiętajmy, aby dół czapeczki był równy. Wystarczy uformować ją tak, aby nie wystawał spod niej żaden kawałek kartki. Czapeczkę przyklejamy lub zszywamy w odpowiednim miejscu i gotowe. ? Możemy zabrać się za dekorowanie.

Do tego tutorialu stworzyłam trzy różne rodzaje czapeczek, dlatego poniżej krótko i po kolei je przedstawię.

Krówka

Aby stworzyć krówkę, wybrałam do niej czapeczkę w kolorze białym. Z kolorowych kartek wycięłam kształt oczu oraz nosa po czym za pomocą pisaków narysowałam różne detale. Dodatkowo, na samym dole, przy dolnej krawędzi czapeczki namalowałam brokatem w kleju wąski paseczek.

Wycięte elementy przykleiłam na czapeczkę. Czarnym pisakiem dorysowałam czarne łaty i grzywę a srebrnym brokatem w kleju dodałam rozpoznawalny kolczyk. ?

Postanowiłam również wykorzystać farbki puchnące „puffy” do stworzenia krowich rogów. Dzięki temu, że farbki te są bardzo gęste, mogłam stworzyć efekt 3D. Rezultat naprawdę super!

Pszczółka

Do pszczółki ponownie wycięłam z papieru oczy po czym pokolorowałam je i przykleiłam na czapeczkę. Czarnym mazakiem dorysowałam nosek i uśmiech. Nie mogłam się oprzeć, aby ponownie wykorzystać puchnące farbki, dlatego z ich pomocą wykonałam pszczółkowe paseczki.

Co to za pszczółka bez skrzydełek? Spokojnie, tym również się zajmiemy. Wystarczy ponownie obrysować na kolorowej kartce skrzydełka po czym wyciąć je i przykleić w odpowiednim miejscu. Skrzydełka można w połowie odgiąć do tyłu, aby powstał lepszy i bardziej przestrzenny efekt. Na koniec dodałam jeszcze parę detali czarnym mazakiem.

Czapka czarodziejki/ księżniczki

Do tej czapeczki będziemy potrzebowali cekiny. Ja wybrałam komplet gwiazdek o różnych rozmiarach. Kolorowe cekiny przyklejamy w przypadkowych miejscach, na zmianę większe i mniejsze.

Czas na wstążki lub tasiemki. Bo co to za czapka księżniczki bez zwiewnej ozdoby u góry. Wycinamy parę kawałków tasiemki i przekładamy przez górny otwór czapeczki (warto pamiętać, aby przy wykonywaniu tego typu czapeczki zrobić ciut większy otwór w jej górnej części). Tasiemki, wstążkę lub kawałek materiału możemy przykleić od środka.

Po skończeniu wszystkich czapeczek wystarczy już tylko przypiąć za pomocą zszywek u dołu kawałki tasiemki lub gumkę, dzięki którym czapeczki będą trzymały się na głowie.

Na koniec pamiętajcie również o suszarce do puchnących farbek. Po tym jak wyschną, wystarczy skierować na nie ciepły podmuch z suszarki i czekać aż zaczną puchnąć! Udanej i przyjemnej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon