22 grudnia 2021

Mikołajki jak z bajki

90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Coraz bliżej święta; czekamy na nie z utęsknieniem, odliczamy dni w adwentowym kalendarzu i myślimy o wigilii, o prezentach, o choince, o spotkaniach z najbliższymi przy świątecznym stole, o śniegu prószącym delikatnie za oknem, mieniącym się w blasku choinkowych światełek. Czekając niecierpliwie na Boże Narodzenie, możemy samodzielnie wykonać Mikołajki, które zaproszą do naszego domu świąteczny nastrój.

Do wykonania bajkowych Mikołajków potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od pomalowania kartki z bloku rysunkowego białą farbą plakatową z domieszką różowej i pomarańczowej, tak żeby powstał kolor przypominający wygląd skóry. Po wyschnięciu farby użyjesz pomalowanej kartki do wykonania buzi Mikołaja.

Etap II

Rolki po ręcznikach papierowych poprzecinaj na różne długości, przygotuj tyle części ile chcesz wykonać Mikołajów. Przygotowaną rolkę (rolki) delikatnie spłaszcz i na jednym jej brzegu narysuj zaokrągloną linię, a następnie po śladzie ołówka odetnij brzegi tak, żeby koniec rolki był zaokrąglony. W miejscach styku dwóch zaokrąglonych brzegów zrób dodatkowo około centymetrowe nacięcia.

Etap III

Przygotowaną rolkę (rolki) pomaluj dwukrotnie czerwoną temperą.

Etap IV

Na pomalowanej kartce narysuj buzię – koło (koła) wielkości mandarynki, wytnij nożyczkami i klejem biurowym przyklej do rolki (rolek) bliżej zaokrąglonego brzegu.

Etap V

Z białego drucika kreatywnego zrób brodę: powyginaj drucik w fale, brzegi drucika powyginaj w małe haczyki, wsuń oba końce drucika w nacięcia w rolce, zaczep haczyki o tekturę. Z drugiego drucika zrób kożuszek czapki Mikołaja, powyginaj go w mniejsze fale z haczykami na jego brzegach, również wsuń w nacięcia, drucik umieść nad głową. Jeśli druciki okażą się za długie, możesz je przyciąć lub ścisnąć, tak żeby fale były blisko siebie.

Etap VI

Odetnij pasek (paski) czerwonej bibuły marszczonej o szerokości około 15 cm, następnie złóż go na pół i w miejscu złożenia wykonaj koniec czapki – zbierz brzeg bibuły i zwiń kilka razy. Posmaruj klejem introligatorskim oba przeciwległe brzegi bibuły, następnie wsuń ją między zaokrąglone brzegi rolki, mocno dociśnij, chwilę przytrzymaj, a następnie zepnij klamerkami sklejane elementy na około 10 minut.

Etap VII

Na buzi Mikołaja przyklej klejem introligatorskim nos – pomponik oraz samoprzylepne oczka. Czerwoną kredką narysuj szeroki uśmiech i rumiane policzki. Na czubku czapki przyklej klejem uniwersalnym biały pomponik (sklejane części możesz spiąć klamerką na około 10 minut), przyklej też białe guziczki – pomponiki oraz kilka gwiazdek.

Mikołaje gotowe.
Życzę udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon