30 listopada 2022

Mikroby z Ciasto-Plasto – zabawa edukacyjna

ok. 30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy ktoś z Was zastanawiał się, jak wyglądają mikroby? Nie możemy ich zobaczyć gołym okiem, jedynie przy pomocy mikroskopu. Możemy za to zrobić ich małe modele, dzięki którym dzieci będą mogły sobie uświadomić jak wyglądają oraz gdzie mieszkają i jakie choroby mogą wywołać, jeśli jest ich za dużo! Warto pokazać dzieciom, że takie mikroby nie są niczym strasznym, a dzięki odpowiedniej higienie i zachowaniom prozdrowotnym możemy z nimi wygrać i nie doprowadzić do poważnych chorób.

Do ich wykonania będą nam potrzebne:

BAKTERIA E. COLI

Ma podłużny kształt i małe, wystające „włoski”. Żyje w jelitach, potrafi się szybko mnożyć, dlatego tak ważne jest mycie rąk! Formujemy z Ciasto-Plasto wałkowaty kształt, przycinamy druciki, część skręcamy w falę i wciskamy do masy, dodajemy oczka (choć wiadomo, że bakteria ta ich nie posiada ;).

KROPIDLAK, czyli GRZYB

Jest raczej okrągłego kształtu, ma wystające wypustki, które my uformujemy z drucików. Możemy go przynieść do domu z podwórka na ubraniu! Dlatego nośmy je tylko jeden dzień, a następnie wrzucajmy je do prania. Dodajemy jedno oko, dla zabawnego efektu 🙂

MACZUGOWIEC

Żyje na skórze i bardzo lubi brud! Dlatego tak ważne jest codzienne mycie, zwłaszcza ukrytych zakamarków 😉 Formujemy z Ciasto-Plasto maczugowaty kształt, dodajemy druciki jako ręce i nogi (druciki o zmiennej średnicy dały naprawdę ciekawy efekt) oraz ruchome oczka.

Nasze MIKROBY są już gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon