11 sierpnia 2019

Niebieski Puszek – kotek z talerzyka

30 minut plus czas schnięcia Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Poznajcie naszego dzisiejszego bohatera. Jest nim kot, a nazywa się Puszek. Aha… i jest niebieski. Bardzo lubi kreatywne zajęcia, dlatego może już mieliście okazję spotkać go podczas Waszej twórczej pracy. Jeśli nie, to znaczy, że naprawdę dobrze się kryje. Dziś postanowiłam zainspirować się właśnie Puszkiem i stworzyć go w całej, okrągłej okazałości. Ale żeby było jasne, Puszek nie jest gruby, tylko puszysty.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Jak już wspomniałam, Puszek jest kotem w kolorze niebieskim, dlatego sięgamy po farbki o tej barwie i zamalowujemy oba papierowe talerze. Jeśli będzie taka potrzeba, to nakładamy drugą warstwę po wyschnięciu pierwszej.

Etap 2

Teraz sięgamy również po kolor niebieski, ale w odcieniu ciemniejszym od poprzedniego i malujemy paski wokół talerzy, na samych obrzeżach, jak na zdjęciu poniżej.

Etap 3

Na białej, sztywnej kartce szkicujemy ogon kota oraz uszy, a następnie wszystkie elementy wycinamy i tak samo jak na początku, zamalowujemy na kolor niebieski. Na koniec dodajemy – charakterystyczne dla kota – paski na ogonie i różowe uszy.

Etap 4

Kiedy wszystkie elementy już wyschną, czas najwyższy skleić je ze sobą. Sięgamy więc po mały talerzyk i przyklejamy go do większego, na samym skraju (patrz – zdjęcie). W odpowiednie miejsca przyklejamy także ogon i kocie uszy. 

Etap 5

Na koniec za pomocą markera rysujemy buźkę kota i w zasadzie można by na tym skończyć, jednak postanowiłam dodać jeszcze jeden, mały, uroczy element, jakim są serduszkowe rumieńce. Prawda, że dodają uroku? 

Nasz Puszek widać, również jest zadowolony i gotowy do dalszej zabawy! ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon