Nietoperz z rolki

30 minut
two

Dekoracja? Kreatywne zadanie dla dziecka? Przygotowanie tekturowego nietoperza będzie doskonałą zabawą, a przy tym ciekawą ozdobą na wieczór halloweenowy.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Zaczynamy od przygotowania korpusu nietoperza: całą rolkę kolorujemy czarnym pisakiem. Idealne do tego będą pisaki z grubą końcówką, którymi uda nam się bardzo szybko pokolorować całość.


Etap II

Skrzydła nietoperza to najbardziej wymagający etap pracy. Na różowej kartce zaznaczamy pasek o szerokość rolki, który będzie miejscem przyklejenia do korpusu. Następnie od brzegu rysujemy jedno skrzydło i po wycięciu przekładamy je na drugą stronę. Odrysowujemy je tak, aby oba skrzydła były w tym samym kształcie.

Etap III

Po wycięciu skrzydeł ozdabiamy je czarnym drucikiem, przyklejając go dookoła zewnętrznych krawędzi uniwersalnym klejem.

Etap IV

Na przygotowanych kartkach rysujemy pozostałe części, tj. uszy i zęby. Kolorujemy pisakami, wycinamy, a następnie wszystko, łącznie z ruchomymi oczkami i skrzydłami przyklejamy do wcześniej przygotowanej czarnej rolki.

Nasz nietoperz jest już gotowy! Teraz możemy wykorzystać go jako dekorację podczas Halloween; z pewnością uatrakcyjni niejedną półkę szkolną lub domową wystawkę prac plastycznych.

Emilia

 

Podobało się? Podziel się z innymi!