31 lipca 2020

Owocowe dekoracje – na letnie przyjęcie

40 minut Poziom trudności: 4/5
2 1 vote
Ocena publikacji

Okres wakacyjny sprzyja organizowaniu spotkań na świeżym powietrzu, spędzamy więcej czasu w ogrodzie lub na balkonie, urządzamy tam letnie przyjęcia, urodziny, uroczystości rodzinne. Takie przyjęcie z pewnością uatrakcyjni piękna girlanda owocowa rozwieszona między drzewami lub na balkonie.


Do zrobienia owocowych dekoracji potrzebne nam będą:

ARBUZ

Zieloną kartkę z bloku technicznego przecinamy na pół i składamy w harmonijkę. Brzegi zszywamy zszywaczem w dwóch miejscach, tak żeby harmonijka tworzyła ćwiartkę koła. Wycinamy z czerwonej kartki również ćwiartkę koła (o nieco mniejszym promieniu niż harmonijka). Mazakiem rysujemy pestki. Z tyłu doklejamy taśmą klejącą kawałek związanej włóczki, która będzie zawieszką. Ćwiartkę arbuza przyklejamy na harmonijkę przy pomocy kleju uniwersalnego.

POMARAŃCZA

Podobnie jak w arbuzie, składamy połowę pomarańczowej kartki w harmonijkę i zszywamy. Wykonujemy te same czynności jak wyżej, czyli wycinamy ćwiartkę koła z żółtej kartki. Teraz wycinamy z pomarańczowego papieru trójkątne cząstki pomarańczy i rysujemy w środku strukturę pomarańczy mazakiem, a następnie naklejamy na wachlarzyk. Dodajemy zawieszkę podobnie jak w przypadku arbuza.

ANANAS

By zrobić ananasa, będą nam potrzebne aż 3 paski żółtego papieru złożonego w harmonijkę. Zszywamy paski zszywaczem i układamy na płasko w koło. Następnie wycinamy z papieru kształt ananasa i rysujemy na nim mazakiem przecinające się brązowe kreseczki. Dodatkowo wycinamy liście ananasa z zielonego papieru, sklejamy wszystko ze sobą. Z tyłu ananasa przyklejamy zawieszkę z włóczki. Naklejamy całość na harmonijkę, którą później docinamy do owalnego kształtu ananasa.

WISIENKI

Do przygotowania dwóch wisienek potrzebujemy 4 pasków czerwonego papieru. Składamy je w harmonijkę po dwie i zszywamy w kształt kółeczek. Wycinamy dwie wisienki z czerwonego papieru, a potem łodyżki z listkami z zielonego papieru, sklejamy je z wisienkami. Mocujemy z tyłu zawieszkę z włóczki. Naklejamy wisienki na kółeczka harmonijki.

Nasze dekoracje są gotowe! Możemy je zawiesić pojedynczo lub powiesić na sznureczku i stworzyć girlandę.

Propozycję zabawy przygotowała  Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon