29 lipca 2020

Tęczowy motylek z soli

ok. 40 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Motyle to niezaprzeczalnie jedne z najpiękniejszych owadów, jakie istnieją. Wdzięczne, dostojne, różnokolorowe cieszą oko, choć ich obecność jej zwykle ulotna? Zatrzymamy dzisiaj jednego motylka na kartce, by nie odleciał za szybko!

Do wykonania tej pracy będą nam potrzebne:

Etap 1

Szkicujemy wzór motyla na tylnej części bloku. Możemy narysować najpierw połowę motyla, następnie zgiąć tekturę na pół i wyciąć razem (wtedy obie części – skrzydła będą takie same). W środku jednego skrzydła rysujemy różne kształty, wzory, które następnie wycinamy nożyczkami lub nożykiem do papieru (należy wtedy zachować ostrożność i użyć wytrzymałej podkładki). Jeśli chcesz, możesz użyć mojego szablonu motylek szablon.

Etap 2

Ponownie składamy tekturę na pół i odrysowujemy wnętrze skrzydła na drugiej części, wycinamy. Nasz szablon jest gotowy. Możemy go teraz odrysować na czarnej kartce. Może nam również posłużyć do zrobienia witrażu.

Etap 3

Wypełniamy kontury motyla klejem uniwersalnym.

Etap 4

Sypiemy dużo soli na mokry jeszcze klej. Czekamy chwilę i otrzepujemy obrazek z soli, która się nie przykleiła.

Etap 5

Do słoiczków z wodą dodajemy farby w kolorach tęczy: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy, fioletowy. Mieszamy patyczkiem.

Etap 6

Zakraplaczem ostrożnie przenosimy poszczególne kolory na kontury motyla, zaczynając od czerwonego koloru, kończąc na fioletowym.

Etap 7

Nadmiar wody wycieramy ręcznikiem papierowym.

Nasza praca jest już gotowa! Dzięki tej technice utrwalamy kolory tęczy (oraz ich kolejność), ćwiczymy motorykę małą i chwyt pęsetkowy oraz precyzję ruchów.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon