Owocowe witraże

30 minut
two

Wczesną jesienią jabłka w sadach się…czerwienią? Nie tylko jabłka dojrzewają o tej porze roku, nie od wczoraj wiadomo, że najpyszniejsze we wrześniu są…gruszki, śliwki, winogrona. Początek roku szkolnego to świetna okazja, żeby przybliżyć dzieciom jakie zdrowe pyszności czekają na nie w sadzie czy na straganie. Owocowe witraże to także piękna dekoracja na okna w sali przedszkolnej czy szkolnej. Powrót do przedszkola i szkoły od razu robi się bardziej kolorowy i przyjazny.

Do zrobienia takich witraży będą nam potrzebne:


Szkicujemy kształty jabłka, gruszki oraz śliwki na tylnej okładce bloku technicznego tworząc szablon. Wycinamy środki. Odrysowujemy szablon na kartce z bloku technicznego w kolorach owoców. Wycinamy z kolorowego papieru szypułki oraz listki do owoców, przyklejamy je na owocach w ich górnej części.


?JABŁUSZKO

W pierwszej kolejności tworzymy jabłuszko wybierając zieloną i czerwoną bibułę. Tniemy bibułę na kwadraty, a następnie przyklejamy do szablonu.

?ŚLIWKA

Teraz pora na śliwkę. Do wcześniej przygotowanego szablonu przyklejamy pociętą w kwadraty bibułę w odcieniach fioletu i głębokiego granatu.

?GRUSZKA

Na koniec stworzymy gruszkę, symbol wczesnej jesieni. Do gruszki wykorzystamy bibułę w żółtym i zielonym kolorze. Podobnie jak wczesniej przygotowujemy kwadraty, które następnie naklejamy na szablon.

Gotowe witraże możemy przykleić do szyby!

Magdalena

Podobało się? Podziel się z innymi!