18 września 2020

Dzień spadającego liścia

ok. 90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzień spadającego liścia jest wspaniałą okazją do tego, żeby razem z dziećmi wybrać się na spacer do parku i pozbierać kolorowe, jesienne liście. Dzisiaj zaprezentujemy Wam jak możecie je potem wykorzystać do kreatywnej, plastycznej zabawy w domu.

Potrzebne będą:

Etap 1

Na złożonej dwukrotnie gazecie odrysowujemy kształt liścia. Wycinamy go tak, żeby powstały dwie identyczne połówki. Można złożyć gazetę również czterokrotnie, wtedy liść będzie trwalszy.

Etap 2

Brzegi liści spinamy dookoła zszywaczem, a jego środek wypełniamy pogniecionymi skrawkami gazet, które zostaną nam po wycinaniu. Dzięki temu liść będzie „pękaty”, a przez to bardziej efektowny.

Etap 3

Malujemy liście farbami plakatowymi z obu stron. Kolory mogą być jesienne lub inne, w zależności od tego jakie barwy lubicie.

Etap 4

Po wyschnięciu liści, dorysowujemy im żyłki pisakami. Mogą to być: linie proste, faliste, kółeczka lub inne kształty.

Etap 5

Do ogonków wykonanych liści przywiązujemy sznurek lub grubą nitkę i wieszamy listki przywiązując sznurkiem np. do karnisza lub lampy. Listki mogą być również przymocowane drewnianymi klamerkami do sznurka zawieszonego na ścianie, leżeć na stole, w dużej misie z owocami ozdabiając domowe albo szkolne pomieszczenia.

Listki mogą być również przymocowane drewnianymi klamerkami do sznurka zawieszonego na ścianie, leżeć na stole, w dużej misie z owocami ozdabiając domowe albo szkolne pomieszczenia.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon