STRACH NA WRÓBLE – praca plastyczna

ok. 1 godziny
four

Ten sympatyczny strach na wróble może i nie odstraszy zbyt wielu ptaków, ale z pewnością wywoła uśmiech na twarzy niejednego dziecka i wprowadzi nas w kolorową, jesienną tematykę. Nasz Straszek może zająć honorowe miejsce w Kąciku Przyrody w przedszkolu czy szkole lub na jesiennych półeczkach w pokoju dziecka, pilnując gromadzonych stopniowo skarbów jesieni.

Do jego wykonania potrzebne będą:

KUKURYDZA

Kawałek żółtego drucika skręcamy w sprężynkę. Wycinamy z bibuły liście kukurydzy i zawijamy w nie kolbę, skręcając na dole końcówkę bibuły. Kukurydzę można przykleić dodatkowo klejem uniwersalnym do listków.


DYNIA

Wycinamy kształt dyni z pomarańczowego papieru, doklejamy ogonek z zielonego papieru oraz sprężynkę z drucika dekoracyjnego. Rysujemy pisakiem szczegóły dyni.

KRUK

Szkicujemy na czarnym papierze kształt kruka, a dziób wraz z nogami na żółtym. Wycinamy, sklejamy ze sobą. Doklejamy krukowi ruchome oczka.

STRACH NA WRÓBLE

Sklejamy ze sobą szpatułkę wraz z patyczkiem po lodzie, tworząc krzyż. Szkicujemy na kolorowych kartkach poszczególne części stracha na wróble: głowę, kapelusz (na który naklejamy cekinowy kwiatek), koszulę, ogrodniczki, kieszeń, buty. Rysujemy elementy twarzy pisakami, doklejamy oczka z guzików. Kawałki sznurka (włosy) przyklejamy na głowie, a do nich dodajemy kapelusz. Na poszczególnych elementach ubrania dorysowujemy pisakami szczegóły – cienie, kieszenie, podeszwy, wiązania itp. Do ogrodniczek przyklejamy kieszeń oraz guziki. Sklejamy ze sobą części stracha i przyklejamy całość na krzyżyk z patyczków.

Nasza dekoracja jest już gotowa! Możemy ją np. umieścić w doniczce kwiatka.

Magdalena

Podobało się? Podziel się z innymi!