3 maja 2020

Paluszkowe owady z drucików kreatywnych

30 minut + wysychanie Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zabawa w taką paluszkową łąkę sprawi każdemu dziecku wielką radość, pobudzi wyobraźnię i kreatywność. A może by tak zrobić teatrzyk z okazji Dnia Mamy? I wspólnie z tatą zorganizować występ?

Do wykonania takich pacynek potrzebne będą:

Pszczółka

Do zrobienia PSZCZÓŁKI potrzebne nam będą: pompon, 2 druciki: czarny i żółty, oczka ruchome, kawałek niebieskiej kartki, klej. Z czarnego drucika kształtujemy kółeczko, przycinamy drucik żółty (żeby był równy z czarnym) i skręcamy dwa druciki na placu, tak by powstały pasy pszczółki. Z niebieskiego papieru wycinamy skrzydełka, które doklejamy do drucików. W kółeczko wklejamy pompon, a następnie do niego przyczepiamy oczka.

Biedronka

Do zrobienia BIEDRONKI potrzebny będzie: czarny drucik, pompon i kawałek czerwonego papieru w kształcie skrzydełek biedronki. Rysujemy markerem tył biedronki oraz kropki na czerwonych skrzydełkach. Podobnie jak u pszczółki robimy z drucika kółeczko, resztę drucika skręcamy na palcu. Przyklejamy pompon w miejscu główki oraz skręcony drucik sklejamy ze skrzydełkami. Doklejamy ruchome oczka.

Motylek

MOTYLKA robimy podobnie jak pozostałe owady, używając niebieskiego drucika oraz pomponu i oczek. Kolorowe skrzydełka wycinamy z papieru, doklejając dodatkowe elementy, kółeczka i inne kształty.

Gdy wszystkie owady dobrze się skleją, możemy się już bawić w WIOSENNY TEATR!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
5 maja, 2020 1:39 pm

[…]   Paluszkowe owady:   https://fiorelki.pl/w-co-sie-bawic/paluszkowe-owady-z-drucikow-kreatywnych/?fbclid=IwAR1m_pYmQYD84l5…    Kwiaty dla mamy… Czytaj więcej »

ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon