24 kwietnia 2020

Papierowe bransoletki

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Istnieje sporo firm produkujących dziecięcą biżuterię, wszechobecne automaty w supermarketach też oferują plastikowe świecidełka za kilka drobniaków. A co Wy na to, żeby samodzielnie zrobić taką biżuterię? Jeżeli podoba Wam się ten pomysł, zapraszam na krótki tutorial.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Na białej kartce bloku technicznego przy użyciu linijki rysujemy dwie równoległe linie w odstępie 3 cm, na długość około 14 cm – to będzie opaska na dłoń. My zrobimy aż trzy bransoletki, tak więc powtórzymy tę czynność jeszcze dwa razy.

Etap II

Wybieramy kilka pisaków i malujemy wnętrze bransoletki.

Etap III

Z całego pliku naklejek wybraliśmy dwie; u nas właśnie dwie bransoletki będą piankowo-naklejkowe, a jedna w całości papierowa i ozdobiona kryształkami. Naklejki przecinamy na pół; warto wybrać takie, która po przecięciu będą miały identyczne połówki. Każdą z połówek przyklejamy na jednym końcu paska. Przy trzeciej bransoletce rysujemy motylka, także w taki sposób, żeby przy każdym końcu znalazła się połowa jego kształtu.

Etap IV

Papierowego motyla ozdabiamy kryształkami samoprzylepnymi i dekorujemy klejem z brokatem.

Etap V

Przygotowane bransoletki wycinamy i robimy podłużne nacięcia (do połowy paska) w miejscach, które wskazują czerwone strzałki.

Etap VI

Zawijamy paski i łączymy tak jak to przedstawione na zdjęciu.

Bransoletki gotowe! Udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
11 maja, 2020 10:12 am

[…]   Papierowe bransoletki.    https://fiorelki.pl/w-co-sie-bawic/papierowe-bransoletki/    Ćwiczymy w domu.… Czytaj więcej »

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon