7 grudnia 2017

Pawie oczka na choinkę

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Choinka jest jednym z symboli świąt i nie mówię o tej z supermarketu, ubranej w najmodniejsze ozdoby, tylko tej domowej. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam rytuał wieszania tych wszystkich bombek z historią, słodyczy, pierniczków i oczywiście ręcznie robionych ozdób. Dlatego dziś pokażę, jak zrobić pawie oczka, które są jednocześnie łatwe do wykonania i szalenie efektowne. 

Czego potrzebujemy?

Etap I

Na kartkach papieru rysujemy kółka w czterech lub pięciu rozmiarach. Przy mniejszej ilości efekt będzie gorszy, ale ambitni mogą spokojnie narysować więcej! Podpowiem, że największego rozmiaru powinno być dwa razy mniej niż innych, ponieważ posłuży jako baza, na której z dwóch stron będziemy naklejać mniejsze kółka.

Etap II

Wycinamy. Dla ułatwienia można złożyć kilka kartek i wycinać kółka zbiorowo. Efekt będzie mniej dokładny, ale praca pójdzie szybciej.

Etap III

Gotowe wycinanki przyklejamy jedna na drugą. Najpierw baza (największe kółko), a później po kolei coraz mniejsze.

Etap IV

Kiedy klej już wyschnie (można poznać po tym, że pawie oczko zrobi się twardsze), można zacząć robić dziurki i przewlekać wstążkę. Błyszcząca będzie szczególnie efektowna! Jeśli wstążka to dla Was za mało możecie oczywiście ozdobić pawie oczka cekinami, brokatem, czy brokatowym klejem… 🙂

Teraz pozostaje tylko ubrać choinkę we własnoręcznie zrobione ozdoby!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon