Pawie oczka na choinkę

30 minut
one

Choinka jest jednym z symboli świąt i nie mówię o tej z supermarketu, ubranej w najmodniejsze ozdoby, tylko tej domowej. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam rytuał wieszania tych wszystkich bombek z historią, słodyczy, pierniczków i oczywiście ręcznie robionych ozdób. Dlatego dziś pokażę, jak zrobić pawie oczka, które są jednocześnie łatwe do wykonania i szalenie efektowne. 

pawie oczka

Czego potrzebujemy?

  • kolorowego papieru, najlepiej dwustronnego
  • cyrkla albo czegoś do odrysowania kółek w różnych rozmiarach
  • nożyczek
  • kleju do papieru
  • dziurkacza do papieru i wstążeczki, ewentualnie nici
  • ewentualnie: cekiny, brokat, glitter glue…

papier kolorowy

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I: Na kartkach papieru rysujemy kółka w czterech lub pięciu rozmiarach. Przy mniejszej ilości efekt będzie gorszy, ale ambitni mogą spokojnie narysować więcej! Podpowiem, że największego rozmiaru powinno być dwa razy mniej niż innych, ponieważ posłuży jako baza, na której z dwóch stron będziemy naklejać mniejsze kółka.

blok kolorowy

Etap II: Wycinamy. Dla ułatwienia można złożyć kilka kartek i wycinać kółka zbiorowo. Efekt będzie mniej dokładny, ale praca pójdzie szybciej.

kolorowe wycinanki

Etap III: Gotowe wycinanki przyklejamy jedna na drugą. Najpierw baza (największe kółko), a później po kolei coraz mniejsze.

pawie oczka na choinkę

Etap IV: Kiedy klej już wyschnie (można poznać po tym, że pawie oczko zrobi się twardsze), można zacząć robić dziurki i przewlekać wstążkę. Błyszcząca będzie szczególnie efektowna! Jeśli wstążka to dla Was za mało możecie oczywiście ozdobić pawie oczka cekinami, brokatem, czy brokatowym klejem… 🙂

ozdoby choinkowe diy

brokaty

Teraz pozostaje tylko ubrać choinkę we własnoręcznie zrobione ozdoby!

dekoracje choinkowe

 

Agata