24 sierpnia 2020

Plan lekcji DIY na nowy rok szkolny

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Organizacja w nowym roku szkolnym to podstawa! W związku z tym pokażemy Wam jak w prosty sposób wykonać plan lekcji, który bez problemu przymocujemy nad biurkiem bądź – doczepiając z tyłu magnesy – umieścimy go na lodówce.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Zabieramy się za przygotowanie pięciu kwadratowych plansz. Na białej kartce rysujemy kwadraty o wymiarach 8×8 cm. Każdy z nich dzielimy siedmioma poziomymi liniami i numerujemy od 1 do 8. Kontury zaznaczamy granatowym pisakiem, zaś wnętrze błękitnym. W tych okienkach będziemy mogli wypisać poszczególne przedmioty.

Etap II

Do każdej planszy musimy przyporządkować dzień tygodnia; w tym celu na białej kartce rysujemy pięć identycznych prostokątów i zielonym pisakiem opisujemy poszczególne dni robocze. Całość przyklejamy do kartonowej podstawy.

Etap III

W dolnej części planu lekcji robimy dziurkę po prawej i lewej stronie. Przeplatamy przez nią sznurek, związując go z tyłu w supełek. Na tej samej wysokości czerwonym pisakiem piszemy „ZAJĘCIA DODATKOWE”. Przygotowujemy trzy papierowe kółka, na których będziemy mogli wypisać zajęcia pozalekcyjne. Przypinamy je do sznurka dekoracyjnymi klamerkami.

Etap IV

Pozostało zrobienie nagłówka z napisem PLAN LEKCJI. Używamy do tego białej kartki i różowego pisaka.

Gotowy plan lekcji możemy przymocować do ściany.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon