16 marca 2020

Plastyczny torcik urodzinowy

90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiejsza propozycja na zabawę to torcik urodzinowy – bajkowe, kolorowe ciasto z materiałów plastycznych. Wykonanie torciku urodzinowego nie jest trudne, ale efekt końcowy – bajeczny.

Przepis na plastyczny torcik

Składniki:

Etap 1

Wszystkie pudełka potrzebne do wykonania torciku muszą się zamykać. Jeśli udało się wam zdobyć zamykane pudełka to świetnie, jeśli nie, to brakujące elementy należy wykonać samodzielnie (moje najmniejsze pudełeczko nie miało dolnej części). Na kartce z bloku technicznego odrysowujemy tą część, która jest bez zamknięcia, następnie rysujemy większe koło (możemy je odrysować od większego opakowania) w taki sposób, aby to mniejsze było umieszczone równo w tym większym. Wycinamy narysowane koło, przecinamy część (tą do mniejszego koła) na paski (porównam to do słońca – koło i promyki). Z bloku technicznego wycinamy pasek o szerokości około 4cm, dopasowujemy go do wielkości opakowania i spinamy zszywaczem w krąg. Smarujemy klejem paski i doklejamy do spiętej części – tak powstanie dolna (brakująca) część pudełka.

Etap 2

Wybieramy ulubione kolory bibuły gładkiej i oklejamy nią górne części wszystkich pudełek. Następnie sklejamy ze sobą kolejne pudełka: zaczynamy od największego, do niego przyklejamy średnie i na wierzchu najmniejsze.

Etap 3

Z bibuły karbowanej wycinamy paski, tniemy je na małe części, wykonujemy z nich małe kuleczki, przyklejamy je do torciku klejem, dodatkowo ozdabiamy go samoprzylepnymi diamencikami.

Etap 4

Z bloku technicznego wykonamy urodzinowe świeczki. Z kartki bloku technicznego odcinamy paski o szerokości 4cm. Na czerwonej karbowanej bibule rysujemy płomyk ( w kształcie łezki), wycinamy go, przez środek płomienia rysujemy czarnym flamastrem linię – knot. Cały pasek smarujemy klejem, z brzegu przyklejamy płomyk, następnie zwijamy mocno pasek, chwilę przytrzymujemy (tak żeby się skleił). Smarujemy dolny koniec świeczki klejem i przyklejamy na torcie. Możemy wykonać dowolną ilość świeczek.

Etap 5

Torcik można rozłożyć na części, otwierając poszczególne pudełka. Można w nich umieścić wykonane z bibuły cukiereczki lub ukryć dowolną niespodziankę.

Bibułkowe cukiereczki przygotowujemy z bibuły karbowanej – formujemy z niej kuleczki, które zwijamy (także w bibułę) jak cukierki. Gotowe „słodycze” umieszczamy w pudełeczkach, które zamykamy, składając torcik w całość.

Torcik gotowy.

Życzę miłej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon