22 czerwca 2022

Pracowite pszczółki – domowa dekoracja

około 60 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jakiś czas temu miałam przyjemność spotkać się z pszczelarzem i jego pracowitymi pszczołami; co prawda nie przygotowałam się odpowiednio do tego spotkania i kilka pszczół użądliło mnie boleśnie, ale dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat ich życia. Miejsce spotkania było bardzo urokliwe. Na skraju lasu, przy pachnącym polu kwitnącej gryki spotkałam pana ukrytego w kapeluszu z siateczką na twarzy, a nad nim bzyczący rój owadów, które przyjechały w to miejsce z daleka, przewiezione w ulach specjalnym autem z odległego miasta. Wspomnienie tego spotkania stało się dla mnie inspiracją do wykonania bardzo prostej pracy, którą chcę Wam dzisiaj zaprezentować.

Do wykonania pszczółek potrzebne będą:


Etap I

Wykonanie pracy rozpocznij od odrysowania ołówkiem kilku różnej wielkości nakrętek do słoików (np.7 kół). Do każdego odrysowanego koła dorysuj z jednej strony ostry koniec imitujący żądło. Teraz wytnij nożyczkami narysowane figury, z nich powstaną pszczółki.


Etap II

Na wyciętych tekturowych pszczółkach pomaluj temperami w sztyfcie paski czarne i żółte.

Etap III

Z kreatywnych żółtych drucików uformuj skrzydełka. Z jednego drucika wykonaj skrzydełka dla jednej pszczółki – powyginaj drucik tak, żeby powstały dwa zaokrąglone skrzydełka (przypominające wyglądem uszka zajączka), z jednej strony zostaw kawałek drucika (posłuży on do umocowania skrzydełek do tekturowej pszczółki), drugi jego koniec owiń wokół drucika. Wsuń skrzydełka w górne części tekturowych pszczółek.

Etap IV

Potnij żółty lub czarny kreatywny drucik na około 8-centymetrowe kawałki, złóż je na pół, w miejscu zgięcia skręć drucik łącząc dokładniej ze sobą dwa druciki – czułki. Wsuń je w tekturowe pszczółki podobnie jak skrzydełka, ale od strony zaokrąglonej, czyli tam gdzie są głowy.


Etap V

Przyklej wszystkim pszczółkom samoprzylepne ruchome oczka. Czerwoną temperą w sztyfcie namaluj uśmiechnięte buzie.

Etap VI

Przygotuj patyczki do szaszłyków: poprzycinaj je nożyczkami tak żeby miały różną wysokość. W każdą pszczółkę wsuń jeden patyczek, a następnie przyklej klejem uniwersalnym na brzuszkach pszczółek po kilka małych żółtych kuleczek imitujących zebrany pyłek z kwiatów.

Etap VII

W zasadzie pszczółki są gotowe. Wszystkie razem umieść w doniczce z kwiatami lub bukiecie w wazonie. Możesz też wykonać zieloną trawkę, w którą wsuniesz patyczki z pszczółkami. Wytnij nożyczkami tekturowy pasek, sklej go klejem uniwersalnym lub zepnij zszywaczem, powycinaj z zielonych kartek bloku technicznego listki trawki i oklej starannie sklejony tekturowy pasek. Po wyschnięciu postaw trawkę i wsuń w tekturową obręcz wszystkie zapracowane pszczółki.


Praca gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon