8 maja 2020

Przeplatanka-jabłuszko z robaczkiem

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jeżeli chcemy wprowadzić małe dziecko w świat szycia, taka prosta przeplatanka to świetny pomysł! Zamiast kupować nową, drewnianą czy gumową, możemy sami ją wykonać bardzo szybko z papierowego talerzyka.

Do jej wykonania będzie nam potrzebne:

Etap 1

Wycinamy kształt jabłka z talerzyka, zostawiając kawałek talerzyka na szypułkę – jak na zdjęciu. Wycinamy okrągłe otwory w talerzyku.

Etap 2

Kolorujemy kredkami w sztyfcie jabłuszko oraz szypułkę; te kredki są miękkie i mocno kryjące jak pastele olejne, więc jabłuszko będzie miało apetyczne kolory! Wycinamy listek z zielonego papieru, rysujemy żyłki na listku zieloną kredką.

Etap 3

Podklejamy taśmą klejącą szypułkę oraz listek z tyłu jabłuszka. Pozostawiamy do wyschnięcia (pastele na początku mogę się jeszcze rozmazywać).

Etap 4

Rysujemy na kartonie kształt robaczka i wycinamy go; następnie odrysowujemy robaczka z kartonu na zielonym papierze – i również wycinamy.

Etap 5

Przyklejamy robaczkowi ruchome oczka, rysujemy markerem uśmiech, dorysowujemy kręgi na ciele zieloną kredką. Przyklejamy do kartonu, żeby robaczek był bardziej trwały.

Etap 6

Łączymy jabłuszko i robaczka wstążką, podklejając je z tyłu taśmą klejącą. Nasz przeplatanka jest gotowa! Robaczek może teraz przechodzić pomiędzy otworami w jabłuszku. Ta zabawka wspomaga motorykę małą i jest świetnym zajęciem dla malucha.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon