11 maja 2020

Pojemniki z metalowych puszek na przybory plastyczne

ok. 1 godziny Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Moja dzisiejsza propozycja na zabawę plastyczną to samodzielne wykonanie pojemników na przybory plastyczne. Takie pojemniki pozwolą Ci utrzymać porządek w miejscu, gdzie realizujesz swoje małe i duże artystyczne projekty.

Do wykonania pojemników potrzebne będą:

Etap 1

Wybierz pastelowe kolory gładkiej bibuły, porwij je na niewielkie kawałki. Możesz wybrać swoje ulubione kolory, ja proponuję wybrać takie, które przypominają: niebo, chmury, wodę, trawę. Kawałkami bibuły oklej wszystkie (wcześniej dokładnie umyte i wysuszone) puszki. Użyj do tego celu białego kleju w płynie AMOS, który doskonale połączy ze sobą metal i papier. Aby zabezpieczyć ostre krawędzie puszek (powstałe podczas otwierania), przyklej bibułę tak, aby pokrywała wewnętrzne fragmenty puszek. Ja wybrałam dla kolejnych puszek następujące tła:

Puszka (największa) nr 1 – na dole zielony fragment i pozostała część – różne odcienie błękitu.

Puszka nr 2 – na dole odcienie szarości, pozostałe odcienie błękitu.

Puszka nr 3 – na dole granatowy, pozostała część błękit.

Puszka nr 4 – na dole zielony, pozostała część żółta.

Oklejone bibułą puszki muszą wyschnąć.

Etap 2

Po wyschnięciu kleju możesz przystąpić do ozdabiania puszek naklejkami.

Puszka (największa) nr 1 – na różnych wysokościach przyklej piankowe kwiatki. Następnie z zielonej bibuły powydzieraj łodygi i listki. Doklej je do kwiatków w taki sposób, żeby wyglądały jakby wyrastały z trawy.

Puszka nr 2 – na dole przyklej różne pojazdy. Z żółtej bibuły wydrzyj koło i paski, wyklej z nich słońce, z zielonej koło – koronę drzewa, z brązowej pasek – pień, wyklej z nich drzewo.

Puszka nr 3 – na ciemnoniebieskim tle przyklej pojazdy wodne, wydrzyj z brązowej bibuły lekko zaokrąglony pasek imitujący most, przyklej go, a na nim lokomotywę i wagoniki.

Puszka nr 4 – na różnych wysokościach przyklej filcowe kwiaty. Moje nie są naklejkami, więc do tego celu użyłam białego kleju AMOS. Przyklejane filcowe elementy posmaruj klejem, mocno dociśnij i chwilę przytrzymaj.

Pojemniki gotowe. Teraz możesz umieścić w nich swoje ulubione przybory, sortując je tak żeby ułatwić sobie odnalezienie każdego elementu.

Życzę udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon