Tajemnicza laurka malowana bibułą

30 minut
one

 

Zazwyczaj laurki kojarzą się z kartką złożoną na pół i ozdobioną różnymi malunkami i naklejkami. Chciałabym Wam pokazać, jak w nietypowy sposób można zrobić kartkę na Dzień Mamy, która na pewno ją oczaruje.

Co będzie potrzebne:

  • bibuła w kilku kolorach
  • kartka papieru technicznego
  • kredki świecowe
  • spryskiwacz do kwiatów

 

 

Etap 1

Do stworzenia tej niebanalnej laurki wybieramy kartkę o wyższej gramaturze; ta z bloku rysunkowego podczas spryskiwania wodą mogłaby rozerwać się.

Z całej puli kolorów kredek świecowych wybieramy białą. Zapewne teraz w głowie pojawia się mała sprzeczność: jak będziemy malować białą kredką po białej kartce… ale spokojnie! Zapewniam, że efekt będzie genialny! Skoro mamy za sobą etap przekonywania się do pomysłu, zabieramy się za pracę. Laurkę malujemy według własnych upodobań – zapewne każde dziecko wie, co najbardziej lubi jego mama. U nas powstał wazon z kwiatkami i napis ,,Kocham Cię Mamo”.

 

 

Etap 2

Przygotowaną wcześniej bibułę wycinamy na kilkanaście małych kwadratów i układamy wszystko na kartce.

 

 

 

Etap 3

teraz trochę magii 😉 Najzwyklejsza woda może zdziałać naprawdę ciekawe rzeczy. Spryskujemy bibułki wodą, całość lekko dociskami (możecie to zrobić w rękawiczkach) i czekamy kilka minut, aż bibuła ,,puści” kolor na naszą pracę.

 

Etap 4

Powoli zdejmujemy kolorową warstwę i laurka gotowa. Teraz musi tylko wyschnąć 😉

 

 

Emilia

 

Zobacz również inną propozycję zabawy wykorzystującą technikę malowania bibułą TUTAJ

 

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!