Malowanie bibułą

40 minut
one

Było malowanie solą, rozpuszczonymi kredkami świecowymi, a teraz czas na marszczoną bibułę. Praca łatwa, przyjemna i uwaga… bardzo wciągająca! 😊 Kto chętny na zabawę? Zapraszam małych i dużych!

Czego potrzebujemy:

  • bibuła marszczona
  • kartka białego papieru
  • woda
  • nożyczki
  • szeroki pędzelek

Etap 1. Jak widać potrzeba bardzo niewiele, aby zrobić naprawdę ciekawą pracę. I jak często można wykorzystać materiały w sposób nieoczywisty i nieszablonowy. Tak właśnie rozwija się nasza kreatywność. 😊 A zaczyna się od zwykłej, białej kartki papieru… Rodzaj może być dowolny. Zachęcam jednak do eksperymentowania z różnymi fakturami kartki, ponieważ na każdej efekt wyjdzie trochę inny. Ja sama wypróbowałam zwykłą białą kartkę z bloku rysunkowego oraz grubą, przeznaczoną do akwareli, która dobrze chłonie wodę. Następnie powycinałam z bibuły różnej grubości paski w różnych kolorach. Im więcej, tym lepiej. 😊

Etap 2. Kolejny krok to ułożenie odpowiednio pasków kolorowej bibuły na białej kartce. To jak będą one ułożone zależy tylko od Was. Może to być krajobraz, abstrakcja lub nawet – dla bardziej ambitnych – portret. 😊 Bibuła z której korzystam ma bardzo intensywne kolory, więc wystarczyły pojedyncze paski, aby dobrze zabarwić papier.

Etap 3. Tak ułożoną bibułę wystarczy już tylko namoczyć w wodzie. Za pomocą mokrego pędzelka zwilżam bibułę tak, aby „przykleiła” się do papieru. Jeśli nie chcecie używać pędzelka, możecie również użyć swoich rąk. Najlepiej wtedy zamoczyć rękę w wodzie po czym strząsnąć ją nad pracą. Pamiętajcie, o podkładce pod pracę na stół lub biurko, aby nie pofarbować go mokrą bibułą!

Etap 4. Nie czekając aż praca wyschnie, możemy śmiało ściągnąć mokrą bibułę. I praca gotowa!

Prawda, że niesamowity efekt? Śmiało, pochwalcie się Waszymi pracami.

 

Basia