Malowanie bibułą

40 minut
one

Było malowanie solą, rozpuszczonymi kredkami świecowymi, a teraz czas na marszczoną bibułę. Praca łatwa, przyjemna i uwaga… bardzo wciągająca! 😊 Kto chętny na zabawę? Zapraszam małych i dużych!

malowanie bibułą

Czego potrzebujemy:

  • bibuła marszczona
  • kartka białego papieru
  • woda
  • nożyczki
  • szeroki pędzelek

kolorowe bibuły do malowania

Etap 1. Jak widać potrzeba bardzo niewiele, aby zrobić naprawdę ciekawą pracę. I jak często można wykorzystać materiały w sposób nieoczywisty i nieszablonowy. Tak właśnie rozwija się nasza kreatywność. 😊 A zaczyna się od zwykłej, białej kartki papieru… Rodzaj może być dowolny. Zachęcam jednak do eksperymentowania z różnymi fakturami kartki, ponieważ na każdej efekt wyjdzie trochę inny. Ja sama wypróbowałam zwykłą białą kartkę z bloku rysunkowego oraz grubą, przeznaczoną do akwareli, która dobrze chłonie wodę. Następnie powycinałam z bibuły różnej grubości paski w różnych kolorach. Im więcej, tym lepiej. 😊

pomysł na wykorzystanie bibuły

Etap 2. Kolejny krok to ułożenie odpowiednio pasków kolorowej bibuły na białej kartce. To jak będą one ułożone zależy tylko od Was. Może to być krajobraz, abstrakcja lub nawet – dla bardziej ambitnych – portret. 😊 Bibuła z której korzystam ma bardzo intensywne kolory, więc wystarczyły pojedyncze paski, aby dobrze zabarwić papier.

kolorowa bibuła paski

Etap 3. Tak ułożoną bibułę wystarczy już tylko namoczyć w wodzie. Za pomocą mokrego pędzelka zwilżam bibułę tak, aby „przykleiła” się do papieru. Jeśli nie chcecie używać pędzelka, możecie również użyć swoich rąk. Najlepiej wtedy zamoczyć rękę w wodzie po czym strząsnąć ją nad pracą. Pamiętajcie, o podkładce pod pracę na stół lub biurko, aby nie pofarbować go mokrą bibułą!

namaczanie bibuły

Etap 4. Nie czekając aż praca wyschnie, możemy śmiało ściągnąć mokrą bibułę. I praca gotowa!

obrazek malowany bibułą

Prawda, że niesamowity efekt? Śmiało, pochwalcie się Waszymi pracami.

malowanie krepiną

pomysłowe obrazki

 

Basia