4 listopada 2017

Dwa oblicza farby

30 minut + czas schnięcia Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zabawy farbą ciąg dalszy nastąpił! ? Ostatnio bawiąc się farbami plakatowymi Fiorello odkryłam niesamowitą rzecz. Czy wiecie, że można korzystać z nich jak z farb wodnych (dobrze rozcieńczają się wodą tworząc na kartce delikatne, pastelowe efekty), jak również używać je jak np. gęste akryle. Im mniej wody dodamy do farbki tym tworzymy intensywniejsze kolory, a dzięki gęstej strukturze możemy poczuć się prawie tak, jakbyśmy malowali farbami olejnymi. W tym tutorialu postanowiłam połączyć te dwa oblicza farbki, aby stworzyć naprawdę ciekawy efekt! Zapraszam Was do zapoznania się z nowym pomysłem na wykorzystanie zwykłych plakatowych farbek.

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Samo wykonanie pracy jest naprawdę proste, jedyne o czym musimy pamiętać to o tym, żeby nie wyłączać naszej wyobraźni. Ona bowiem podpowie co chcemy stworzyć. Zanim jednak zabierzemy się do pracy musimy przygotować narzędzia. Wybieramy białą farbę po czym pędzelkiem lub szpatułką przekładamy zawartość do pojemniczka z wąską końcówką. Dlaczego to robimy? Ponieważ na samym początku będziemy bawić się trochę gęstością farby i tym, jak piękne kontury można dzięki niej stworzyć. Pędzelkiem jedynie rozmażemy farbkę. A z pomocą wąskiej końcówki będziemy mogli utworzyć efekt 3D na papierze, ale o tym… w następnym etapie.

Jeśli nie posiadacie takiego pojemniczka to nic straconego. Taką wąską końcówkę przez którą będzie wydostawała się farba możemy zrobić za pomocą plastikowego woreczka, któremu ucinamy niewielki kawałek rogu i gotowe. Trochę jak kuchenny rękaw. Możecie również użyć zużyte kleje w płynie lub kucharskie strzykawki.

Etap 2

Kiedy narzędzie już gotowe to możemy przejść do naszej twórczości. Za pomocą tubki malujemy przeróżne kształty. Jakie? A to już zależy od Waszej pomysłowości. Ja postanowiłam stworzyć na jednej pracy kontury lasu, a na drugiej własny wzór.  Możemy zauważyć, że farba, którą tworzymy kontury nie rozpływa się, dzięki czemu możemy tworzyć drobne szczegóły. Po stworzeniu wzorów musimy poczekać aż farba zupełnie wyschnie.

Etap 3

Kiedy już farbka wyschnie możemy zabrać się do kolejnego etapu. W poprzednim kroku bawiliśmy się konturami i gęstością farbki. W tym kroku zrobimy odwrotnie. Naszym konturom trzeba dodać trochę życia i barw, więc zaczynamy tworzyć kolorowe tło.

A stworzyłam je za pomocą dokładnie tych samych farbek, ale rozcieńczonych wodą, tworząc piękne, pastelowe kolory.

Jak Wam się podoba? Te same farbki, ale dwa różne oblicza!

Efekt jest naprawdę wspaniały. Teraz wystarczy powiesić pracę na ścianie i mamy dzieło prawdziwego artysty!? Spróbujcie koniecznie sami!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon