8 kwietnia 2024

Ptaszki z wytłaczanek

30 min.+wysychanie farby Poziom trudności: 4/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Po Świętach Wielkanocnych zostaje wiele różnych materiałów, które można wykorzystać do ciekawych projektów plastycznych. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak stworzyć urocze ptaszki wykorzystując wytłaczanki po jajkach, farby, piórka i inne przedmioty, które na pewno macie w domu. Gotowi na kreatywną zabawę?


Potrzebne materiały:

Wycinanie i malowanie wytłaczanek

Rozcinamy wytłaczankę – każde wgłębienie będzie podstawą dla osobnego ptaszka. Następnie farbami akrylowymi malujemy wytłaczanki, nadając im barwę naszych ulubionych ptaków. Czy będą to kolorowe papugi, czy delikatne wróbelki, zależy tylko od naszej wyobraźni!

Sklejanie góry i dołu wytłoczki

Po wyschnięciu pomalowanych wcześniej części sklejamy teraz ze sobą górę z dołem, tworząc jedną całość. Ona posłuży nam jako korpus ptaszka, który w kolejnym etapie będziemy dekorować. Do sklejenia polecam klej w płynie.

Dodawanie detali

Teraz możemy przystąpić do dodawania detali. Przyklejamy ruchome oczka, dzięki którym ptaszki nabiorą życia. Następnie z papieru pomarańczowego wycinamy małe trójkąciki, które staną się dzióbkami naszych ptaków, i przyklejamy je. Dla dodatkowego efektu możemy również dodać piórka, tworząc fikuśne skrzydełka lub jak kto woli ogonki. W tym celu tworzymy małą dziurkę na górze wytłaczanki, do której wkładamy piórko.

Ptaszki są gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon