20 listopada 2019

Rakieta kosmiczna z rolki

ok. 30 minut Poziom trudności: 3/5
3 1 vote
Ocena publikacji

Są takie dni, że chciałoby się gdzieś polecieć – choćby w kosmos. Może więc warto zawczasu przygotować sobie transport?! A przy okazji zaplanować podróż. Dzisiejszy tutorial z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom kosmosu oraz każdemu, kto lubi sam coś stworzyć. Do dzieła!

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Zaczynamy od zrobienia czubka rakiety. Na kartce papieru rysujemy cyrklem koło (im większe, tym większy będzie czubek). Następnie wycinamy je i nacinamy w jednym miejscu od krawędzi do środka koła. Tak przygotowane kółko zwijamy tworząc stożek tak ciasno, jak nam pasuje. Im ciaśniej zwijamy, tym bardziej spiczasty będzie przód rakiety. Kiedy wiemy już, ile trzeba zwinąć można odciąć nadmiar papieru i skleić czubek klejem.

Etap 2

Na tekturze rysujemy stateczniki rakiety. Można każdy zrobić pojedynczo, albo jak ja – w parach. Jeśli decydujemy się na połączone ze sobą pary należy odmierzyć przerwę między nimi. Akurat taką, by zmieściła się rolka po ręczniku.

Gotowe elementy łączymy klejem uniwersalnym i odstawiamy do wyschnięcia.

Etap 3

Kiedy klej podeschnie (nie musi być całkiem suchy, ale powinien już dobrze trzymać), przechodzimy do malowania. Jak zwykle polecam farby akrylowe, choć plakatówki w słoiczkach też dadzą radę. Możemy pomalować rakietę jak tylko chcemy, a nawet namalować jej okienka i pasażerów. 

Przed przejściem do kolejnego etapu trzeba chwilę poczekać, by farba mogła wyschnąć.

Etap 4

Kolej na cekiny! Dekorujemy nimi rakietę, przyklejając klejem uniwersalnym.

Brokatów możemy używać na dwa sposoby: tworzyć wzory klejem uniwersalnym i posypywać je brokatem, albo pokryć większą powierzchnię klejem do papieru w sztyfcie i również posypać.

Gotowe! Pora na naszą kosmiczną podróż? Gdzie lecimy?

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon