Jelonek XL z tektury

45 minut
three

Do mojego ogródka zawitał ostatnio leśny przyjaciel. Tym razem był to jelonek. Postanowił nacieszyć się wyjątkowo ciepłą jesienną pogodą. I muszę przyznać kiedy patrzę przez okno na mojego gościa, od razu nabieram ochoty aby wyjść na łono przyrody. 

Dlatego jeśli potrzebujecie odrobiny motywacji do wyjścia z domu lub chcecie stworzyć trochę większą ozdobę do ogródka lub domu to zapraszam do poniższego tutorialu. Zapoznacie się bliżej z naszym leśnym przyjacielem! 😉

Cbędzie nam potrzebne:

  • duży karton np. po meblach
  • farby gwasz
  • pędzle
  • ołówek i nożyczki
  • opcjonalnie klej

1. Aby stworzyć naszego jelonka, potrzebujemy kawałka naprawdę dużego kartonu. Najlepiej sprawdzi się taki po meblach, ale jeśli nie planujecie meblowych zakupów to bez problemu można znaleźć takie duże rozmiary w sklepach budowlanych. Na przygotowanym płaskim kawałku szkicujemy poszczególne elementy jelonka: nogi, tors z głową i osobno uszy z porożem. Pamiętajcie o zachowaniu odpowiednich proporcji.

2. Gotowe elementy wycinamy. Pamiętajcie o rowkach, dzięki którym będziemy mogli złożyć jelonka w całość. Najbezpieczniej jest użyć nożyczek, choć ze względu na grubość kartonu może być momentami trudno. 😉 Jeśli jednak wolicie użyć nożyka do papieru, to pamiętajcie, że korzystać z tego narzędzia mogą tylko dorośli!

3. Kiedy wszystkie elementy są już wycięte, przechodzimy do malowania. Ciało jelonka pomalowałam jednym kolorem, w niektórych miejscach bardziej rozcieńczając go wodą, dzięki czemu końcowy efekt jest o wiele ładniejszy. Dodałam też białe ciapki i większe łaty. Oczywiście nie zapomniałam też o porożu oraz namalowaniu oczu i noska. 😊

4. Kiedy wszystko mamy pięknie pomalowane, a farba zdążyła już wyschnąć, to pozostaje nam złożyć jelonka tak, aby mógł stać na własnych nogach i zaprosić go do ogródka lub domu.  

Uwaga, jeśli stwierdzicie, że jelonek zbytnio się chwieje, to możecie użyć kleju na złączeniach.

Basia

Podobało się? Podziel się z innymi!