22 listopada 2019

Jelonek XL z tektury

45 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Do mojego ogródka zawitał ostatnio leśny przyjaciel. Tym razem był to jelonek. Postanowił nacieszyć się wyjątkowo ciepłą jesienną pogodą. I muszę przyznać kiedy patrzę przez okno na mojego gościa, od razu nabieram ochoty aby wyjść na łono przyrody. 

Dlatego jeśli potrzebujecie odrobiny motywacji do wyjścia z domu lub chcecie stworzyć trochę większą ozdobę do ogródka lub domu to zapraszam do poniższego tutorialu. Zapoznacie się bliżej z naszym leśnym przyjacielem! ?

Cbędzie nam potrzebne:

Etap 1

Aby stworzyć naszego jelonka, potrzebujemy kawałka naprawdę dużego kartonu. Najlepiej sprawdzi się taki po meblach, ale jeśli nie planujecie meblowych zakupów to bez problemu można znaleźć takie duże rozmiary w sklepach budowlanych. Na przygotowanym płaskim kawałku szkicujemy poszczególne elementy jelonka: nogi, tors z głową i osobno uszy z porożem. Pamiętajcie o zachowaniu odpowiednich proporcji.

Etap 2

Gotowe elementy wycinamy. Pamiętajcie o rowkach, dzięki którym będziemy mogli złożyć jelonka w całość. Najbezpieczniej jest użyć nożyczek, choć ze względu na grubość kartonu może być momentami trudno. Jeśli jednak wolicie użyć nożyka do papieru, to pamiętajcie, że korzystać z tego narzędzia mogą tylko dorośli!

Etap 3

Kiedy wszystkie elementy są już wycięte, przechodzimy do malowania. Ciało jelonka pomalowałam jednym kolorem, w niektórych miejscach bardziej rozcieńczając go wodą, dzięki czemu końcowy efekt jest o wiele ładniejszy. Dodałam też białe ciapki i większe łaty. Oczywiście nie zapomniałam też o porożu oraz namalowaniu oczu i noska. ?

Etap 4

Kiedy wszystko mamy pięknie pomalowane, a farba zdążyła już wyschnąć, to pozostaje nam złożyć jelonka tak, aby mógł stać na własnych nogach i zaprosić go do ogródka lub domu.  

Uwaga, jeśli stwierdzicie, że jelonek zbytnio się chwieje, to możecie użyć kleju na złączeniach.

 

Zobacz również inne prace z kartonu:

Konik na biegunach

Zimowy witraż

Las z kartonu

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon