5 grudnia 2023

Renifer Rudolf – praca 3D z papieru

30 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pamiętacie zaprzęg świętego Mikołaja i renifera Rudolfa z czerwonym nosem? Postanowiliśmy, że zostanie bohaterem dzisiejszego tutorialu. Mamy dla Was propozycję wykonania pracy 3D z papieru, skorzystacie w niej z naszego szablonu, bloku technicznego i rysunkowego kolorowego Fiorello oraz suchych pasteli. Zapraszamy do świątecznej zabawy!

Do przygotowania pracy potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy:

  1. Przygotowanie tła
  2. Wycinamy renifera z szablonu
  3. Robimy czerwony nos Rudolfa
  4. Sklejamy renifera

Przygotowanie tła

Tło naszej pracy wykonamy z kartki z bloku technicznego A4 Fiorello. Na początku odcinamy z niej pasek o szerokości 3 cm i jeden z jego brzegów wycinamy w falę. Następnie farbami wodnymi Fiorello malujemy kartkę w kolory nieba (my zdecydowaliśmy się na błękity i fiolety, by lepiej imitować zimowe niebo). Gdy farba wyschnie, doklejamy u góry kartki pofalowany pasek papieru.

Wycinamy renifera z szablonu

Do tutorialu dołączyliśmy szablon, który wydrukowaliśmy na kartce z kolorowego bloku Fiorello. Wycinamy głowę renifera i parę nóg. Teraz naszym zadaniem będzie dorysowanie oczu Renifera oraz pokolorowanie kopyt. Użyjemy do tego czarnego markera Grand. Przy rysowaniu oka posłużcie się malutką kropką na szablonie – to będzie źrenica. Teraz dorysujcie dwa okręgi więcej na tęczówkę i białko oka, a na koniec rzęsy i brwi. Mały prostokąt na nogach zamalujcie w całości na czarno. Gdy skończycie, pastele w dłoń i będziemy nadawać naszemu Rudolfowi rumieńców. Dosłownie! Posłuży do tego różowa pastela, a poza nią użyjcie białej, by zakolorować białka oka i dół pyszczka oraz namalować pionowe kreski na kopytkach. Pamiętajcie, że suche pastele świetnie się nadają do rozcierania palcami.

Robimy czerwony nos Rudolfa

Czerwony nos to znak rozpoznawczy renifera Rudolfa. Aby go wykonać, wytnijcie dwa kwadraty o boku 7 cm z czerwonej (a jakże!) bibuły marszczonej Fiorello. Jeden kwadrat zwijamy w niewielką kulkę i owijamy drugim kawałkiem bibuły, podklejając rogi klejem w sztyfcie Amos. Formujemy lekko trójwymiarowe koło i przyklejamy na pyszczku renifera.

Sklejamy renifera

Z bloku kolorowego Fiorello wycinamy z beżowej kartki cztery paski 1,5cm. I przyklejamy je z tyłu głowy w kształt dwóch liter V jak pokazaliśmy na zdjęciu.

Teraz czas na sklejenie ze sobą wszystkich części. Brzeg głowy renifera smarujemy klejem w sztyfcie Amos i przyklejamy u dołu do tła. Zwróćcie uwagę aby przykleić prawą stronę do prawej! Paski z kopytkami sklejamy w rulon i doklejamy po bokach głowy.

Teraz smarujemy klejem w sztyfcie Amos czoło i uszy renifera. Dopilnujcie aby klejenie zakończyło się na linii oczu. Tworzymy z papieru rulon i doklejamy pośrodku tła. Ostatnim etapem będzie doklejenie rogów. Końcówkę każdego paska smarujemy klejem, zawijamy w sprężynkę i doklejamy do tła tworząc imponujące poroże Rudolfa.

Aby dodać zimowego klimatu możecie dodatkowo białym markerem olejowym Grand domalować białe kropeczki padające śniegu! I oto nasz sympatyczny Renifer Rudolf  w pełnej krasie! Mamy nadzieje, że spodobała się Wam nasza propozycja zimowej pracy plastycznej i spróbujecie ją zrobić razem ze swoimi pociechami!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon