1 grudnia 2021

Reniferki Mikołaja – Rudolf, Amorek i Profesorek. Praca z tekturowych rolek.

90 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jestem bardzo ciekawa, czy Mikołaj przygotowuje się już do podróży, czy pakuje już dla nas prezenty, no i czy jego renifery są już gotowe do drogi. Do świąt zostało jeszcze trochę czasu – czekając na wizytę Mikołaja z prezentami spróbujmy razem wyczarować plastyczne reniferki: Rudolfa, Amorka i Profesorka. Jeśli tylko zechcesz, możesz wykonać całe stadko reniferów i nazwać je według własnego pomysłu.


Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od wykonania z drucików kreatywnych dwóch rozgałęzionych poroży renifera. Powyginaj je na kształt poroży.

Etap II

Spłaszcz delikatnie rolkę (rolki). Narysuj na jej jednym końcu zaokrągloną linię, a następnie odetnij po jej śladzie część rolki tak, żeby jej jeden koniec (głowa renifera) był zaokrąglony. Na cienkiej tekturze z okładki bloku narysuj uszy (w kształcie małych listków z grubszym ogonkiem, który będzie przyklejony do rolki) i pyszczek w kształcie elipsy.

Etap III

Klejem introligatorskim posmaruj dokładnie od środka zaokrąglony brzeg rolki, pomiędzy dwa brzegi posmarowane klejem wsuń najpierw uszy, następnie poroże, mocno dociśnij dwa brzegi, przytrzymaj chwilę a następnie zepnij ze sobą klamerkami do bielizny na około 10 minut.

Etap IV

Po dokładnym sklejeniu elementów pomaluj reniferka (reniferki): białą temperą górną część, pozostałą brązową.

Etap V

Kiedy farba już dokładnie wyschnie, klejem biurowym przyklej reniferowi owalny, wycięty z tektury pyszczek, na nim klejem introligatorskim przyklej pomponik – nosek oraz oczka samoprzylepne. Czarnym mazakiem narysuj buzię.

Etap VI

Dolną część rolki oklej czerwonymi i złotymi samoprzylepnymi perełkami na taśmie, klejem introligatorskim przyklej też kilka dekoracyjnych gwiazdek. Czerwoną kredką namaluj rumieńce.

Etap VII

Z jutowego sznurka i pomponików wykonaj świąteczne światełka. Odetnij sznurek o długości około 30 cm, poprzyklejaj klejem introligatorskim malutkie, kolorowe pomponiki w odstępach co 4 cm. Po sklejeniu elementów możesz światełkami ozdobić poroże Rudolfa, Amorka i Profesorka.

Reniferki gotowe.
Życzę udanej zabawy!
Czas wykonania trzech reniferów

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon