29 listopada 2021

Choineczka – wystrojona panieneczka

Czas wykonania – 90 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Święta coraz bliżej. Nie wiem jak wy, ale ja, jak co roku zresztą, czekam na nie niecierpliwie, odliczam dni w adwentowym kalendarzu i nie mogę doczekać się wigilijnego spotkania przy stole z moimi najbliższymi. Oczywiście już myślę jak ozdobić dom na święta, zastanawiam się jak ubrać bożonarodzeniowe drzewko, jakie kupić prezenty. Bardzo lubię ten przedświąteczny czas, dla mnie to czas niezwykły, mający w sobie coś z magii. W tym przedświątecznym okresie zapraszam was do wykonania choineczki – świątecznej, wystrojonej w świecidełka panieneczki. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Etap I

Pracę rozpocznij od przygotowania kartek na choinkowe gałązki. Zamaluj zieloną temperą dwie kartki z bloku rysunkowego, po wyschnięciu zamaluj je z drugiej strony złotą temperą. Czekając aż wyschną, z zielonej kartki z bloku technicznego wykonaj stożek, możesz skorzystać z gotowego szablonu do jego wykonania: wytnij szablon, odrysuj ołówkiem na kartce i również wytnij, a następnie zszyj go w stożek zszywaczem na długim ramieniu.

Etap II

Z kartek pomalowanych na zielono i złoto powycinaj ozdobnymi nożyczkami wąskie paski o szerokości około 7 cm i długie na szerokość kartki.

Etap III

Z papierowych pasków wykonaj spiralki – nawijając wycięte paski na ołówek.

Etap IV

Teraz kolej na oklejenie zielonego stożka gałązkami – papierowymi spiralkami. Oklejanie rozpocznij od dołu stożka: posmaruj klejem biurowym stożek dookoła, a następnie przyklej obok siebie paski, posmaruj ponownie stożek powyżej i przyklej kolejne spiralki. Czynności te powtarzaj oklejając stożek aż do samej góry. Górną część stożka oklej krótszymi paskami. Na samej górze przyklej dłuższy zakręcony pasek – czubek.

Etap VI

Teraz kolej na ozdobienie choineczki. Do gałązek – papierowych spiralek poprzyklejaj pojedyncze samoprzylepne diamenciki lub perełki, klejem introligatorskim przyklej do gałązek gwiazdki.


Choineczka – świąteczna panieneczka ubrana w świecidełka jest gotowa.
Życzę udanej zabawy plastycznej.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon