1 sierpnia 2023

Skrzynia skarbów – projekt DIY

40 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pamiętacie podwodny zbiór skarbów Arielki z Małej Syrenki? Albo ogromny skarbiec wielkiego kraba z Vaiany? A może sami jesteście poszukiwaczami skarbów na plaży? Dzisiejsza letnia propozycja pracy DIY to skrzynia skarbów z wytłaczanki po jajkach, w której możecie trzymać swoje wakacyjne skarby lub bawić się w piratów i użyć skrzyni jako eksponatu.

Do wykonania pracy będą potrzebne:

Etap 1

Rozpoczynamy od malowania wytłoczki po jajkach na jasnofioletowy kolor; możemy osiągnąć ten odcień, mieszając farbę białą z fioletową. Delikatnie nakładamy farbę na powierzchnię, starając się unikać grubej warstwy. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Następnie wycinamy prostokątny kawałek różowego papieru, który będzie służył jako wierzch naszej skrzyni. Naklejamy go na górną część wytłoczki. Teraz możemy ozdobić ją po bokach paskami naklejek kryształków, aby nadać skrzyni elegancki i bajkowy wygląd.

Etap 2

Przechodzimy do wycinania okrągłych monet z kartonu, następnie oklejamy je złotkiem po czekoladzie, aby uzyskać metaliczny efekt. Te małe detale sprawią, że wygląda ona jak prawdziwa skrzynia pełna skarbów. Możecie zrobić dowolną ilość monet.

Etap 3

Zmieniamy kierunek naszej kreatywności i przechodzimy do malowania muszelek. Wybieramy złoty kolor spośród pisaków i delikatnie kolorujemy powierzchnię muszelek, tworząc efekt pięknych złotych skarbów.

Etap 4

Teraz zabierzemy się za formowanie glonów z masy plastycznej. Możemy wykonać je w różnych kształtach, aby nadać skrzyni dodatkowy urok i stworzyć wrażenie morskiego podwodnego świata. Wyrzeźbione glony pozostawiamy do wyschnięcia.

Etap 5

Z pomocą kleju uniwersalnego Amos przyklejamy część muszelek na wierzch wytłoczki pomiędzy naklejkami. Następnie wkładamy resztę muszelek do środka skrzyni, tworząc iluzję skarbów ukrytych w jej wnętrzu. Teraz przyklejamy glony wewnątrz wytłoczki, w różnych miejscach, aby stworzyć efekt trójwymiarowy.

Zakończymy projekt, dodając kilka złotych monet do wnętrza skrzyni. Przyklejamy je za pomocą kleju. Dodatkowo możemy dodać łańcuszki naklejek kryształków i perełki, aby wzmocnić efekt skarbu.

I gotowe! Ta urocza ozdoba będzie doskonałym miejscem do przechowywania cennych przedmiotów i pamiątek z wakacji. Ta skrzynka na skarby to nie tylko wspaniały pomysł na ukrycie cennych wspomnień, ale może być również prezentem dla bliskiej osoby, która będzie mogła zbierać swoje skarby i przechowywać je w tej magicznej skrzyni. Życzymy udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon