10 czerwca 2021

Ślimak – pomysł na naukę o kolorach

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Sympatyczny ślimaczek to świetny pomysł na zabawę, podczas której dzieci mają wyszukać wśród kreatywnych pomponów określony kolor, a następnie ozdobić nim muszlę. Starsze dzieci mogą w ten sposób uczyć się nazw kolorów w języku angielskim czy innym, a przy okazji mogą ćwiczyć sprawność manualną dzięki zastosowaniu pomponików w różnych rozmiarach.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Zabawę zaczynamy od wyboru koloru ślimaka; u nas będzie w barwach fioletowo-żółtych. Na jednej kartce rysujemy koło, a na drugiej półkole. Obie figury wycinamy.

Etap II

Wcześniej przygotowane figury łączymy ze sobą, a z pozostałości żółtej kartki wycinamy dwa wąskie paski i na ich szczycie umieszczamy ruchome oczka. Tak przygotowane czułki przyklejamy do ślimaka.

Etap III

Oczka gotowe – to teraz czas na uśmiech. Czerwonym pisakiem malujemy wesołą minkę.

Zabawa

Po przygotowaniu ślimaczka rozpoczynamy naszą zabawę. Przygotowujemy zapas wielokolorowych pomponików, możemy również przygotować karty z opisanymi kolorami np. w języku angielskim, które będziemy losować, odczytywać, a następnie przyklejać wylosowany kolor do muszli, tworząc charakterystyczny zawijas. Wygrywa ta osoba, która odgadnie najwięcej kolorów. Inna wersja tej zabawy dla młodszych dzieci to podpowiadanie im nazw kolorów, poszukiwanie ich wśród pomponów i przyklejanie do muszli.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon