8 czerwca 2021

Zwierzęta z Afryki z rolek

ok. 40 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Poznawanie różnych kontynentów warto zacząć od zwierząt, które są dla nich charakterystyczne i najbliższe dziecku. Dzięki zabawie ze zwierzątkami z rolek możemy przemycić różne ciekawostki związane z danym kontynentem, klimatem, ludnością, historią. Rolki po papierze toaletowym są niezwykle wdzięcznym materiałem, gdyż możemy z nich wyczarować dowolne zwierzątko.

Do ich wykonania potrzebne są jedynie:

ŻYRAFA

Wycinamy prostokątny kawałek żółtego papieru wraz z szyją, brązowym mazakiem rysujemy na nim łatki. Wycinamy kształt głowy żyrafy z żółtego oraz pomarańczowego papieru. Doklejamy oczka, dorysowujemy łatki, uśmiech itd. Przyklejamy całość do rolki przy pomocy taśmy dwustronnej.

LEW

Wycinamy prostokątny kawałek pomarańczowego papieru, okrągły z żółtego papieru (na głowę) oraz prostokątne paseczki żółto-pomarańczowe. Rysujemy markerem nos, buzię, kropeczki. Doklejamy oczka ruchome. Paseczki zawijamy na kredce i doklejamy do głowy lwa. Sklejamy całość i przyklejamy na rolkę.

ZEBRA

Z białego bloku technicznego wycinamy prostokątny kawałek papieru oraz kształt głowy zebry. Rysujemy oczy, uszy, paski czarnym markerem. Całość sklejamy i oklejamy rolkę.

AFRYKA

Z zielonego papieru z bloku A3 wycinamy kształt Afryki. Możemy zwierzątka z rolek przykleić na kontynencie i powiesić na ścianie. W ten sposób możemy stworzyć na ścianie całą mapę świata.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon