fbpx
27 lipca 2021

Statek ze szpatułek

ok. 20 minut (+ wysychanie farby oraz kleju) Poziom trudności: 1/5

Lato to idealny moment na zabawy z wodą i puszczanie statków; mogą być papierowe, plastikowe, ale również drewniane. Samodzielne zbudowanie statku to także świetny eksperyment – popłynie czy zatonie?


To tej zabawy potrzebne nam będą:

Etap 1

Farbami plakatowymi malujemy pięć szpatułek: dwie na kolor biały i trzy na niebieski. Malujemy kilkakrotnie, aby dobrze pokryć powierzchnię szpatułek.

Etap 2

Pomalowane szpatułki sklejamy ze sobą klejem uniwersalnym. Następnie przycinamy trzy kolejne szpatułki, żeby można je było przykleić pod pięcioma złączonymi szpatułkami, w odstępach. Dzięki temu powstanie stabilna tratwa, która będzie unosić się na wodzie.

Etap 3

Wycinamy trójkątny żagiel z papieru, zdobimy go naklejką w kształcie serduszka i robimy w nim dwie dziurki, przez które przewlekamy słomkę.

Etap 4

Naklejamy słomkę z żaglem na tratwę ze szpatułek. Dopóki klej nie wyschnie, przyczepiamy na dole klamerkę, która przytrzyma słomkę w pozycji pionowej.

Etap 5

Gdy klej już wyschnie, możemy położyć nasz statek na wodzie i sprawdzić, czy utrzyma się na powierzchni wody i popłynie w siną dal.

Magdalena

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5
17 września 2021
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x