25 lipca 2023

Stopy na plaży – letnia praca plastyczna

20 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kolejna letnia propozycja pracy plastycznej z pamiątkami z plaży w tle. Z jej wykonaniem poradzi sobie każdy przedszkolak, a odbicie stópek będzie dodatkową atrakcją (i pamiątką na lata). Zebrane na plaży muszelki sprawią, że nasza praca wkroczy w wymiar 3D.

Potrzebne materiały:

Etap 1

Pierwszym krokiem, jaki wykonamy, będzie namalowanie warstw naszego plażowego krajobrazu. Użyjemy w tym celu farb plakatowych. Błękitną plakatówką zamalowujemy jeden z rogów kartki, starając się ,aby brzeg zamalowywanego trójkąta był pofalowany. Następnie resztę kartki malujemy na żółto.

Etap 2

Z pomocą gąbeczki rozprowadzamy wzdłuż brzegu plaży białą plakatówkę, imitując rozbijającą się o brzeg morską pianę. Gdy farba całkiem wyschnie, przyklejamy do plaży pamiątkowe muszelki przywiezione znad morza.

Etap 3

Ostatnim etapem tworzenia naszej pracy będzie pomalowanie na brązowo stópek naszej pociechy brązową farbą i odbicie ich na kartce.

Gratulacje! Wykonałeś uroczy plażowy krajobraz na kartce. Teraz możesz go oprawić lub podarować jako pamiątkę. Ta praca plastyczna jest wspaniałym sposobem na zachowanie wspomnień z wakacji i tworzenie artystycznych dzieł z udziałem swojego dziecka. Pamiętaj, że możesz dostosować kolory i dodatki według własnych upodobań. Baw się dobrze i ciesz się tworzeniem swojego własnego plażowego krajobrazu!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon