27 lipca 2023

Rekin z papieru – praca 3D

30 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy rekiny mogą być słodkie? Niegroźne? Nasz jest z całą pewnością! Mimo ostrych zębów, dobrze mu z oczu… patrzy. Kiedy myślę o rekinach, cieszę się, że mieszkamy w Polsce i scenariusz ze znanego filmu „Szczęki” nam nie grozi. W tej pracy możemy wykorzystać muszelki z plaży! Nie macie ruchomych oczek? Polecają się muszelki. Jak wykonać rekina wynurzonego z fal?

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Wykonanie naszej pracy zaczniemy od przygotowania wszystkich potrzebnych elementów. Z kolorowego bloku Fiorello wybieramy niebieską, szarą i czerwoną kartkę: niebieska będzie tłem, z szarej wytniemy zaostrzony na końcu łeb rekina, a z czerwonej jego otwarty pysk. Z kolei z białej powstanie dziewięć ostrych kłów oraz brzuch. Możecie sami narysować wszystkie elementy albo skorzystać z naszego szablonu.

Z zeszytu gładkiej bibuły wybieramy granatową i białą. Z granatowej wycinamy trzy prostokąty i wyrywany dwa brzegi w kształt fali, a z białej dwa dłuższe prostokąty, i mniemy je imitując morską pianę.

Etap 2

Sklejamy naszego rekina! Na szarym elemencie przyklejamy białe podbrzusze i czerwony pysk, w którym wyklejamy ostre kły. Gdy klej wyschnie, składamy rekina na pół. Na muszelkach z pomocą markera akrylowego rysujemy czarne oczy i klejem uniwersalnym przyklejamy je po bokach głowy.

Jeżeli nie macie muszelek, użyjcie ruchomych oczek Fiorello, albo wytnijcie dwa białe koła i markerem namalujcie na nich czarne kółka.

Etap 3

Niebieską kartkę wyklejamy granatowymi falami i doklejamy w pionie naszego rekina. Białą bibułę doklejamy po jego bokach, pilnując aby nie przykleić jej na płasko, a zostawić ją lekko wypukłą dla zwiększenia efektu 3d.

Gratulacje! Wykonałeś uroczego rekina wynurzającego się z fal. Ta praca plastyczna to wspaniały sposób na wyrażenie swojej kreatywności i stworzenie przyjaznej interpretacji rekina. Pamiętaj, że możesz dostosować kolory i detale według własnych upodobań. Baw się dobrze i ciesz się swoim słodkim rekinem!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon