11 maja 2019

Tęczowy kucyk z kolorowej bibuły

20 minut Poziom trudności: 2/5

Nawet jeśli za oknem pada, to pamiętajcie: musi być deszcz, żeby była tęcza. Więc wykorzystajmy tę okazję do zrobienia tęczowego kucyka, który rozjaśni każdy pokój.

Potrzebujemy:

Etap 1

Na kartce szkicujemy głowę i szyję kucyka. Może to być bardzo uproszczony szkic. Następnie kolorujemy go brokatowymi flamastrami. Chwilę po skończeniu kolorowania można zetrzeć resztki ołówka gumką.

Etap 2

Z bibuły wycinamy paski, około centymetrowej grubości. Najłatwiej narysować linie cięcia przy pomocy ekierki i ołówka. Pasków powinno być sporo w różnych kolorach. Nie muszą być też dokładnie tych samych wymiarów, „mniej więcej” wystarczy. Kiedy paski będą wycięte, wycinamy kucyka po zewnętrznych liniach. 

Etap 3

Teraz zwijamy paseczki z bibuły. Trzeba złapać taki pasek między część nożyczek (dobrze, żeby nie były za ostre) i kciuk jednej ręki. Drugą ręką łapiemy koniec paska i ciągniemy tak, by przeciągnąć pasek po ostrzu nożyczek. Brzmi skomplikowanie, ale to łatwe. Nauczyłam się tego podpatrując kwiaciarkę jako kilkulatka 😉 Przy odrobinie praktyki zobaczycie, że zmieniając siłę nacisku kciuka na nożyczki, wpływamy na to, jak bardzo zwinięta będzie wstążka. Lub pasek bibuły. Im mocniej ściskamy, tym ciaśniejszy rulonik.

Etap 4

Pozwijane paski składamy mniej więcej na pół. Środek paska smarujemy klejem, a następnie przyklejamy pasek do grzbietu kucyka. Robimy tak po kolej ze wszystkimi paskami, aż grzywa będzie kompletna. Gotowe włosy możemy ułożyć, tylko delikatnie, tak by nie porwać bibuły.

Teraz wystarczy nakleić kawałek dwustronnej taśmy klejącej na tył kucyka i przykleić, gdzie tylko chcemy. Mój kucyk pilnuje szafy, a Wasz?

Propozycję zabawy przygotowała Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon